حجت‌الاسلام رحیمیان:

بایستی امکانات ممکن را برای سربازان امام زمان (عج) فراهم کرد

بایستی امکانات ممکن را برای سربازان امام زمان (عج) فراهم کرد

به گزارش سراج24؛ به نقل از روابط عمومی سازمان فضای مجازی سراج، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد حسن رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران عصر شنبه ۲۱ اسفند ماه با حضور و بازدید از محل برگزاری کارگاه‌های جشنواره «به عشق مهدی (عج) هواداریم»، از عوامل برگزاری آن و همچنین هنرجویان شرکت کننده، تشکر کرد.
وی در گفتگویی موضوع مهدویت در هنر و تولیدات فضای مجازی را حائز اهمیت دانست و بیان داشت: شناخت امام زمان (ع) توسط جامعه و مردم از حیاتی‌ترین ارکان برای تحقق یک جامعه اسلامی می‌باشد.
او در ادامه گفت: در روایات آمده است که مرگ کسی یا جامعه‌ای که امام زمانش را نشناسد، مرگ جاهلیت است. البته از این روایت می‌توان این برداشت را کرد که زندگی فرد و جامعه‌ای که امام زمانش را نشناسد نیز، زندگی جاهلیت خواهد بود.

حجت‌الاسلام رحیمیان تصریح کرد: شناخت و معرفت امام زمان دارای ابعاد مختلفی بوده که یکی از جهات آن مسئله انتظار است. آماده‌سازی جامعه برای ظهور حضرت ولی عصر (عج) وظیفه ما در مقام عمل است.
تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به اهمیت هنر و تولیدات فضای مجازی برای آماده‌سازی جامعه جهت انتظار، بیان داشت: البته در ارتباط با مسائل دینی بالاخص بحث انتظار، هنر یکی از ابزارهای مهم بوده که راه را برای شناخت مسائل هموار کرده و باعث ترسیم درست آن در ذهن آحاد جامعه می‌شود. همچنین مقوله مهدویت نیز از این معنا مستثنی نبوده و برای القای آن در جامعه لاجرم بایستی از هنر و تولیدات فضای مجازی به اشکال مختلف آن بهره ببریم.
وی همچنین گفت: امام راحل فرمودند «ما با سینما مخالف نیستیم بلکه با فساد مخالفیم». بنابراین تمامی ابزارهایی که از آن در جهت القای مفاهیم به عنوان هنر و تولیدات فضای مجازی استفاده می‌بریم، بایستی بهره جست.

ایشان در ادامه هنرجویان حاضر در این جشنواره را «سربازان امام زمان» نامیده و در ادامه افزودند: در حال حاضر سربازان امام زمان در شبستان امام حسن عسکری مسجد مقدس جمکران در عرصه هنر اجتماع کرده‌اند و با همه وجود و عشقشان به امام زمان، تولیداتی را در انواع عرصه‌های هنر ایجاد می‌کنند.
حجت‌الاسلام رحیمیان همچنین در پایان بیان کردند: بنده وظیفه دارم از آنان (شرکت کنندگان) سپاسگزاری و تشکر کنم. همچنین خدمتگزاری و تهیه امکانات ممکن برای آنان را از وظایف خود می‌دانیم.

جشنواره به عشق مهدی(عج) تحت عنوان هواداریم با تاکید بر موضوع مهدویت طی ۳ روز و به صورت کارگاهی، از جمعه ۲۰ اسفند ماه در شبستان امام حسن عسکری(ع) مسجد مقدس جمکران آغاز شده و تا یکشنبه ۲۲ اسفند ماه ادامه دارد.

اخبار مرتبط

جشنواره فرهنگی هنری مجازی عید ولایت برگزار می‌‌شود

کارگاه تخصصی تولید محتوا برگزار می‌گردد

نشست واکاوی ظرفیت‌های فضای مجازی در تحقق شعار سال برگزار می‌گردد

0 نظر

ارسال نظر

capcha