یادداشت؛

سقوط پایگاه های اعتماد غرب در جهان

سقوط پایگاه های اعتماد غرب در جهان

به گزارش سراج24؛ سیده فاطمه موسوی: اوکراین در گذشته بخشی از خاک روسیه محسوب می­شد. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، از روسیه جدا شد. نام اوکراین به معنای کنار افتاده، از این باب بر آن نهاده شد. در دوره روسیه تزاری شهر کی­یف پایتخت روسیه بود که به دلیل سوابق حملات وحشیانه و پی­درپی ساکنین اروپا به این کشور پهناور، که به عبارتی قلب جهان محسوب می­شود، پایتخت از کی­یف به موسکو انتقال می یابد. گسترش نرم ناتو از اروپا به سمت آسیا، که بر خلاف تعهدات بین المللی است، می­توان در امتداد این وقایع تاریخی تفسیر نمود و در همین راستا اقدام موسکو را به نوعی دفاع از موجودیت خود قلمدادکرد.

وقتی ایالات متحده آمریکا کیلومترها دورتر از خاک سرزمینی­اش، در بغداد، فرمانده سپاه ایران را هدف موشک قرار می دهد و اعلام میکند که این اقدام پیش­گیرانه در جهت حفظ منافع آمریکا صورت پذیرفته، بسیاری صاحب نظران احتمال وقوع جنگ جهانی را می­دادند. از این رو آمریکا پیام هایی را باواسطه یا بی­واسطه به سمت جمهوری اسلامی ایران گسیل می دارد که مانع از اقدام متقابل شود. اما ایران چشم شیطان را در بغداد هدف موشک های نقطه زن خود قرار می­دهد تا بابی را بگشاید برای پایان دادن به امپراطوری شیطان بزرگ در منطقه. چیزی که تا پیش از آن حتی متصور هم نبود.

با این تفاسیر پس اکنون باید به روسیه حق بدهیم که با اقدامات پیش­گیرانه در اوکراین از منافع ملی خود دفاع کند. اروپا و آمریکا پایگاه اعتمادی خود را در جهان از دست داده اند و به هیچ قرارداد و تعهدی پایبند نیستند و بارها با اقدامات تحریک آمیز قصد پلید خود را از جنگ افروزی در منطقه اثبات کرده اند. از تحریکات آمریکا در تایوان علیه چین تا تحرکات اسرائیل در جمهوری آذربایجان و خلیج فارس علیه ایران، مواردی که احتمال بروز جنگ را افزایش میدادند. بالاخره در جایی باید کسی باشد که به غربی ها بفهماند نمی توانند در نقطه امن کانونی خود بنشینند و افکار پلید خود را درباره کشورهای دیگر عملی کنند.

نهایت اقدام غرب در برابر روسیه تحریم است. این حربه هم با اتحاد اقتصادی میان کشورهای منطقه عملا غیرفعال خواهد شد. اما درصورت شکست روسیه در جنگ اوکراین، جان تازه­ای به جسم بی­رمق امپراطوری شیطان وارد خواهد شد. همانگونه که غرب با رسانه به حمایت اوکراین برخاسته، لازم است ما نیز با ابزار رسانه مقابله به مثل کنیم. طولانی شدن جنگ به نفع روسیه و منطقه نیست.

برخی گمان می کنند روسیه قصد کشورگشایی و تجدید امپراطوری روسیه را دارد یا برای دسترسی امن به آب های گرم آزاد چشم طمع به اوکراین دوخته است و چنانچه پیروزی حاصل کند هدف بعدی او ایران است تا بتواند به خلیج فارس دست پیدا کند. اما وقتی به گذشته رجوع می کنیم در زمان دولت های بی طرف در اوکراین پیش از انقلاب های رنگی آمریکا در این کشور، شرایط به طریق اولی فراهم بود برای این قبیل ماجراجویی ها.

یا وقتی اختلافات اخیر جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را بررسی می­کنیم شاهد اختلال عارضی از سوی جمهوری آذربایجان بر خط ترانزیت جمهوری اسلامی ایران به سمت اروپا بودیم. این امر احتمال بروز جنگ از سوی ایران را بالا برده بود. درواقع این عکس العمل روسیه یک اقدام کاملا طبیعی و قابل پیش بینی بوده است چراکه هدف آن باز کردن شریان­های اقتصادی برای این کشور است. مسئله ای که به راحتی توسط کشورهای رقیب مورد سوء استفاده قرار می گیرد، همچنین است اقدامات مشابه دیگری بر علیه چین، که همگی با هدف فلج کردن اقتصاد ایران و چین و روسیه انجام میگرفته اند.

درحالیکه نه کلیسای ارتودوکس روسیه ، نه سابقه تاریخی چین و نه مذهب تشیع در ایران، هیچیک جنگ طلب نبوده و نیستند، درست عکس کلیسای کاتولیک و پروتستان در اروپا و آمریکا که همواره، از جنگهای صلیبی در گذشته تا جنگ های جهانی و نیابتی و غیر نیابتی در عراق و افغانستان و سوریه و لیبی و ... در شیپور جنگ می ­دمید.

اوکراین پس از انقلاب های رنگین از سوی آمریکا و مهاجرت یهودیان به این کشور، آرام آرام می رفت که تبدیل شود به کشوری با دولت رسما یهودی و با تفکرات نازیسم. این مسئله منحصر به رئیس جمهور این کشور نمی­شود بلکه تقریبا تمام ارگان­های دولتی در اوکراین توسط کارمندان یهودی الاصل اداره می شود. درواقع ترس اروپا از پیوستن اوکراین به ناتو و تعلل در این اقدام را می شود به سابقه تاریخی اکثریت مسیحی اروپا در نسبت با یهودیان اقلیت مرتبط دانست. عاملی که سبب شد تا برای راندن این قوم خود استثناپندار با تفکرات نژادپرستانه افراطی و خشونت طلب از مرزهای اروپا و هدایت آن ها به سوی فلسطین دست به کارشوند. درواقع اگر اشغال فلسطین دفعتاً و سخت اتفاق افتاد اشغال اوکراین توسط صهیونیست­ها کاملا نرم و تدریجی صورت پذیرفت.

در این میان آنچه منجر به تضعیف اوکراین شد خلع سلاح هسته ای و موشکی سومین قدرت اتمی جهان بود. چیزی که طمع انقلاب های رنگی و سپس یورش خارجی را تقویت می کند. وقتی سفیر اوکراین خطاب به ایران متذکر این امر می شود به نظر می­رسد بهتر است تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین تجدید نظر کنند. این برهه را شاید مناسب ترین زمان دانست برای ایران تا گام های بلندی در این مسیر بردارد چراکه اکنون بیش از هر زمان دیگری جامعه جهانی پذیرش آن را دارد و این حق را به جمهوری اسلامی ایران می دهد.

اخبار مرتبط

ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست

آقای فروشنده

نیش زهرآلود «عنکبوت مقدس» بر قلب اسلام و ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha