۳ شب بی‌خوابی شهید خرازی در عملیات بستان

۳ شب بی‌خوابی شهید خرازی در عملیات بستان

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام احمد سالک کاشانی در گفت‌و‌گویی با اشاره به سالروز شهادت سردار شهید حاج حسین خرازی اظهار داشت: یادم می‌آید که در عملیات بستان حاج حسین سه شب خواب نداشت و با غذای مختصری تلاش کرد تا بستان را از دست صدام نجات بدهد و کاری کرد که نیروهایش تا ۵۰۰ متری دپوی دشمن پیش رفت و عملیات بستان را انجام داد.

او ادامه داد: البته شهید خرازی در عملیات بستان نیروهای خوبی را از دست داد و خودش را به چذابه رساند که کار بزرگی بود.

پایه‌گذار سپاه در استان اصفهان با بیان اینکه پس از عملیات بستان شهید خرازی فرمانده قرارگاه فتح شد و تحت امر سپاه صاحب الزمان (عج) فعالیت داشت، افزود: در آن زمان ذیل سپاه صاحب الزمان (عج) در قرارگاه فتح لشکر ۱۴ امام حسین (ع)، لشکر هشت نجف اشرف، لشکر ۲۵ کربلا و لشکر قمربنی هاشم بودند که سلسله عملیات‌های مختلفی را انجام دادند.

دست شهید خرازی در عملیات خیبر قطع و در بیمارستان بستری شد

او ادامه داد: شهید خرازی پس از قرارگاه فتح دوباره به لشکر امام حسین (ع) بازگشت و فرماندهی لشکر را به عهده گرفت و از همان جا به حاج حسین خط شکن معروف شد و هر کجا که نیاز به خط شکنی داشت از جمله بیت المقدس، آزادی خرمشهر، عملیات والفجر یک، والفجر پنج، خیبر، بدر، کربلای یک، کربلای دو، کربلای پنج و حتی عملیات‌های محرم و رمضان حاج حسین پیشتاز بود.

حجت الاسلام سالک با بیان اینکه دست شهید خرازی در عملیات خیبر قطع و در بیمارستان بستری شد، اضافه کرد: بعد از درمان دوباره راهی جبهه شد و در نهایت در عملیات کربلای پنج به شهادت رسید.

او در ادامه با بیان اینکه از صدر اسلام تاکنون ما انسان‌های بزرگی را همانند شهید خرازی و … داشته‌ایم، گفت: ماهیت اسلام ناب محمدی (ص) به گونه‌ای است که اینگونه انسان‌ها را در دامن خود، قرآن و روایات پرورش می‌دهد.

عضو شورای عالی مجمع نیروهای انقلاب با بیان اینکه شهید حججی نیز تربیت شده مکتب اسلام بود، افزود: همه این افراد با عشق امام حسین (ع)، حضرت زهرا (س) و حضرت محمد (ص) وارد میدان می‌شوند و عاشقانه از کیان کشور دفاع کردند.

واکنش پدر شهید رضائیان به نحوه شهادت پسرش

او همچنین به شهادت شهید رضائیان اشاره کرد و گفت: بدن این شهید را قطعه قطعه کرده بودند و با سرش توپ بازی می‌کردند در روزی که بدنش را به معراج شهدا آوردند من پدرش را در دفترم خواستم، پدرش پیرمردی باغبان بود که در انجمن ایران و آمریکا در خیابان عباس آباد کار می‌کرد، به او گفتم پسرت سر ندارد و تنها عکس العملی که با دیدن فرزندش داشت این بود که بر گردن بدون سر و جای گلوله روی پای شهید رضائیان را بوسید و او را به خدا سپرد.

حجت الاسلام سالک با اشاره به رمزهای استفاده در جنگ و ارتباط نحوه شهادت شهدا با این رمزها گفت: بچه‌هایی که سر نداشتند با رمز یا حسین، بچه‌هایی که از پهلو شهید شده بودند با رمز یا زهرا و بچه‌هایی که از ناحیه فرق سر شهید شده بودند با رمز یاعلی به شهادت رسیده بودند و ما هنوز راز این ارتباط را نفهمیده‌ایم.

اخبار مرتبط

خیبر نشان داد جنگ سخت‌تر شده است/دشمن انتظار حمله از هور را نداشت

راهکار شهید خرازی برای شکست دادن دشمنان انقلاب

کامبیز دیرباز در نقش «شهید عبد الرسول زرین»

0 نظر

ارسال نظر

capcha