۲۰ هزار دانشجوی جهادگر در ایام نوروز به مناطق محروم اعزام می‌شوند

۲۰ هزار دانشجوی جهادگر در ایام نوروز به مناطق محروم اعزام می‌شوند

به گزارش سراج24؛ نشست «عهد خدمت» به مناسبت هجرت ۲۰ هزار دانشجوی جهادگر سراسر کشور در نوروز ۱۴۰۱ به مناطق کم‌برخوردار با حضور مسئولان سازمان بسیج دانشجویی و مسئولان گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی برگزار شد. 

در ابتدای این نشست مسئولان گروه‌های جهادی به بیان عملکرد و برنامه های آینده خود پرداختند‌. 

صادق مفرد مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ هم در این نشست گفت: در کنار برگزاری اردوهای جهادی، دانشجویان بسیجی در راستای فرمان جهاد تبیین، به شبهات و سوالات مردم مناطق محروم پاسخ خواهند داد.

وی ادامه داد: در نوروز 1401 با همت کلیه استان‌ها ۲۰ هزار دانشجوی جوان و مومن برای کمک به محرومان به مناطق محروم اعزام می‌شوند.

مفرد گفت: طی دو سال گذشته به دلیل تعطیلی دانشگاه‌ها و محدودیت‌های کرونایی اردوهای جهادی در مناطق محروم برگزار نشد و فعالیت‌های انجام گرفته بیشتر در کار‌های خیریه‌ای بود.

وی اظهار کرد: با عزم دوستان امسال اردو‌های جهادی در روستا‌ها و مناطق محروم برگزار می‌شود و قطعا این اردو‌ها در دل خود علاوه بر تربیت نیرو موجب ایجاد انگیزه می‌شوند البته امیدواریم تمام دستگاه‌های اجرایی بتوانند در حد توان خود از گروه‌های جهادی حمایت کنند.

مفرد گفت: بسیج دانشجویی پشتیبان حرکت امید آفرینی در کشور است و قطعا اردو‌های جهادی از بارزترین بستر‌های امیدآفرینی محسوب می‌شوند. اردو‌های جهادی از بارزترین بستر‌هایی محسوب می‌شود که زمینه مشارکت مردم در پیشرفت کشور را فراهم می‌کنند و این خواست رهبر معظم انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه اردو‌های جهادی مایه امید آفرینی در بین مردم مناطق محروم هستند و این امیدآفرینی نیز توسط دانشجویان جهادی رقم می‌خورد افزود: مهمترین ثمره اردو‌های جهادی امیدآفرینی است و البته هدف کلان از تشکیل قرارگاه عهد نیز راه انداختن نهضت تبیین و امیدآفرینی در کشور است.

* حمایت دولت از حرکت‌های جهادی

سید امیر حسین مدنی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم دولت سیزدهم هم در این نشست با اشاره حمایت دولت سیزدهم از حرکت‌های جهادی گفت: جهاد سازندگی مدل بسیار موفقی برای حل مشکلات مردم است که در ابتدای انقلاب این موضوع به صورت کار جهادی در روستا‌ها و مناطق محروم بود و امروز ممکن است جنس آن متفاوت باشد که ساز و کار آن از طرف ریاست جمهوری ابلاغ شده است.

وی گفت: دبیرخانه‌ جهاد سازندگی مدل‌های متنوعی را در حوزه به کارگیری مردم و حرکت‌های جهادی و حمایت از این حرکت‌ها تدوین کرده که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

مدنی اضافه کرد: بحثی در خصوص اردو‌های جهادی در نوروز است که با هماهنگی معاون اول رئیس جمهور بخشنامه‌ای خطاب به استان‌ها و استانداری‌ها و دستگاه‌های زیربط صادر می‌شود  تا هر کمکی که می‌توانند به برگزاری موفق اردو‌های جهادی داشته باشند.

*  غرب گرا‌ها در مدل حکومتی خود اعتقادی به استفاده از ظرفیت مردم ندارند

محمد حسین کفعمی کفعمی رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در این نشست با اشاره به آغاز فعالیت قرارگاه دانشجویی «عهد خدمت» گفت: خداوند را شاکریم که دولتی سردمدار خدمت رسانی شده که مواضع آن نسبت به آرمان‌های انقلاب، رهبری و امام شفاف است روی کار آمده، با این وجود امیدواریم این دولت بتواند بستر حرکت عمومی و امیدآفرینی را ایجاد کند.

کفعمی با بیان اینکه غرب گرا‌ها در مدل حکومتی خود اعتقادی به استفاده از ظرفیت مردم ندارند و این یکی از جدی‌ترین مانع‌ها برای حرکت عمومی مردم در قوه مجریه بوده، افزود: امیدواریم با روی کار آمدن دولت سیزدهم شاهد عدم تصدی گری دولت به عنوان یک ساختار رسمی در عرصه‌هایی باشیم که رهبری بیان کرده اند تا اینگونه بتوانیم به مردم نقش بدهیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم دولت سیزدهم لذت تصدی گری را کنار بگذارد و از حرکت‌های مردمی که رهبری برای استمرار آرمان‌های انقلاب بر آن‌ها تاکید کرده اند پشتیبانی کند تصریح کرد: سپاه و سازمان بسیج مستضعفین برای شروع حرکت‌های جهادی حرکت‌های خوبی را رقم زده اند با این وجود امیدواریم که حمایت‌های خوبی نیز از جانب دولت برای اعزام ۲۰ هزار گروه جهادی به مناطق محروم در جهت محرومیت زدایی صورت بگیرد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه دانشجویان جهادی با حضور در مناطق روستایی و محروم به مجاهدت می‌پردازند و اینگونه اقدامات بیشتر برای خود بچه‌ها موثر است و موجب رشد و تعالی آن‌ها می‌شود افزود: امسال با تشکیل کارگروهی در غالب اردو‌های عهد خدمت به مسئله امیدآفرینی و روایت پیشرفت‌های کشور می‌پردازیم.

کفعمی با اشاره به اینکه امروز گروه‌های جهادی دانشجویی جدی‌ترین گروه‌های جهادی فعال در سطح کشور هستند اظهار کرد: ما باید به سمت مسئله محوری حرکت کنیم به این صورت که گروه‌های جهادی بعد از حضور در مناطق محروم باید پیگیر حل مسائل این مناطق با استفاده از ظرفیت مردم و قوه عاقله دانشگاه باشند.

وی ابراز امیدواری کرد که شیوه جدیدی در حرکت‌های جهادی از سوی بسیج دانشجویی رقم بخورد و حضور گروه‌های جهادی در مناطق محروم موثرتر شود.

اخبار مرتبط

۵۷ هزار جهادگر راهی مناطق محروم کشور شدند

کتاب جدید سارا عرفانی درباره یک‌ جهادگر شهید چاپ شد

حضور هیئتی‌ها کنار آسیب‌دیدگان سی‌سخت

0 نظر

ارسال نظر

capcha