محافظ فرانسوی امام خمینی(ره) که بود؟ + ویدئو

محافظ فرانسوی امام خمینی(ره) که بود؟ + ویدئو

به گزارش سراج24؛ ” ژرژان فابین با تااوش” همان محافظ حضرت امام (ره) بود که دستان امام را گرفته و در حال پائین آمدن امام از هواپیماست که البته چهره تازه او با آن روز متفاوت شده و فقط خاطراتش همان خاطرات روزهای پرشور ورود امام می باشد.

وی که به زبان فارسی کاملا مسلط بود در سال ۱۳۹۳ در جمع مردم نهاوند گفت: من متولد سال ۱۹۴۳ میلادی هستم  و در خانواده ای کاتولیک بزرگ شده ام که پس از استخدام در پلیس فرانسه با یک زن ایرانی مسلمان ازدواج نمودم و دارای دو فرزند می باشم.

وی می‌گفت: وقتی که قرار شد امام خمینی به ایران بیاید من هم همراه ایشان در آن پرواز تاریخی بودم و زمانی که هواپیما می‌خواست در فرودگاه مهرآباد به زمین بنشیند یونیفرم مخصوص پوشیدم و به هنگام تشریف‌فرمایی امام از پله‌های هواپیما دست امام را گرفتم و امام هم دست مرا گرفت. و از پله‌ها پائین آمدیم‌، واقعا روز عجیبی بود.

آقای باتااوش می گوید: وقتی امام خمینی به پاریس آمد پلیس فرانسه چند نفر را برای محافظت نزد امام فرستاد اما آقای خمینی هیچ کدام را نپذیرفت تا این که قسمت من شد و چون فارسی هم صحبت می‌کردم مزید بر علت شد و در مدت ۱۱۶ روز اقامت امام در نوفل لوشاتو همواره با امام بودم.

این مامور فرانسوی ادامه داد: بعد از ورود امام به ایران به احمد آقا فرزند امام گفتم می‌خواهم در ایران بمانم احمد آقا گفت دولت فرانسه برای شما مشکل درست نمی‌کند گفتم خیر، خودم را بازنشسته می‌کنم.

وی می‌گفت: پس از اقامت در ایران مسلمان شدم و نام رضا را برای خودم برگزیدم و بسیار خوشحال هستم.

باتاواش بعد از بیان خاطراتی از امام خمینی(ره) در فرانسه، با سردادن شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس و همراهی مردم نهاوند در بیان این شعارها به سخنان خود خاتمه داد.

لازم به ذکر است، باتااوش در سال ۱۳۹۴ درگذشت. وی در هنگام مرگ 74 ساله بود و در منطقه آذری تهران سکونت داشت.

در ادامه، می‌توانید بخشی از سخنرانی باتااوش در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ در جمع مردم نهاوند را مشاهده کنید:

 

اخبار مرتبط

چرا «سلمان رشدی» به جای پاسخ علمی، حکم اعدام گرفت؟

مراسم عزاداری شب شهادت امام سجاد(ع) با حضور رهبر انقلاب اسلامی برگزار شد

عزاداری حسینیه امام خمینی(ره) بدون حضور جمعیت برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha