یادداشت؛

تاکید رهبری روی نامگذاری سال‌ها در جهت حفظ منافع مردم است

تاکید رهبری روی نامگذاری سال‌ها در جهت حفظ منافع مردم است

به گزارش سراج24؛ زهرا زمانی: [انقلاب اسلامی با کودتا به وجود نیامد، با حرکت نظامی به وجود نیامد؛ این انقلاب به‌وسیله‌ی مردم به وجود آمد؛ با عزم و با ایمان مردم به وجود آمد؛ با همین نیرو از خود دفاع کرد، با همین نیرو هم باقی ماند و ریشه دواند. مردم نه از تهدید نظامی ترسیدند، نه از تحریم ترسیدند، نه از تحریم فلج شدند؛ 
شجاع، سربلند، حرکت را ادامه دادند.- بیانات، ۱۳۹۵/۳/۱۴ -]**

میزان اهمیت به مردم در سراسر سخنرانی‌های آقا را به گونه ای می‌توان مشاهده و قرائت کرد که تقریباً در هیچ سخنرانی نبوده که از مردم و ارتباط آنها با مسئولین یاد نکرده باشند.
رهبر معظم انقلاب به مثابه پدری دلسوز بارها در اجتماعات مختلف فرموده‌اند که از هر اقدامی در جهت منافع مردم قاطعانه حمایت می‌کنند.
یک لزوم تاکید رهبری روی نامگذاری سال‌ها از سمتی در جهت اشاعه آگاهی مردم و احیای روحیه مطالبه گری برای رسیدن به هدف مذکور دیده می‌شود و از سمت دیگر نیل رسیدن به ارزش ها را جهادی مدیریتی و عدالتخواهی برای مسئولین می‌خوانند.

یکی از این تئوری های عمل گرایانه که در خصوص توجه به حق مردم اتفاق افتاده مسئله انتخابات سال ۸۸ بود، که ایشان برای حمایت از رای مردم تمام قد در مقابل توطئه‌گران ایستادند و از حق الناس دفاع کردند و تاکید کرده‌اند که هر کس مردم بپسندند ما از حق مردم دفاع می‌کنیم و پشت سرشان حرکت می‌کنیم.قائل شدن این ارزش جز در نظام حقیقی دموکراسی که ولایت مردم است، در هیچ فرهنگی جایگاه ندارد.

این نگاه به جایگاه مردم خاصه زمان رهبری نمی‌شود و از زمان ریاست‌جمهوری ایشان سیر تکوینی دارد، 
آقا که بدعت گذار سفرهای مردمی بوده‌اند و هیچ‌گاه خود را از ولی نعمتان جدا نمی‌کردند، در همان زمان جنگ به این مهم اشاره داشتند که محاصره اقتصادی ضررش مستقیماً رو به مردم است، این مردم هستند که با مدارا، کم مصرف می‌کنند تا گرانی بشکند و تحمل همیشه از جانب مردم صورت‌ گرفته است ...
اکنون که سال‌ها از زمان جنگ می‌گذرد، ایشان هنوز خاطرات مقاومت شهرهای مختلف را از یاد نبرده اند و در کنار توجه عامه به مردم، به‌ طور خاص هم به این قضیه اشاره دارند.
به طور مثال با یادآوری ابتکار اهالی شهر یزد به حفر قنات که به درست کردن کانال زیرزمینی رزمندگان کمک کرد و اینکه شهرهای مختلف هر کدام به‌ طور ویژه چه حق عظیمی بر گردن انقلاب و کشور دارند، کسانی که در زیر سایه جمهوری اسلامی برخلاف خواسته مردم عمل می‌کنند را خائن و مدیون خون شهدا خواندند.
اجمالاً از تاکید به ائمه جمعه در خصوص شنیدن حرف مردم و بازخوانی وظیفه مسئولان به باز کردن گره مشکلات مردم و الزام  به تولید کنندگان در خصوص افزایش و تکامل کیفیت محصولات به جهت حمایت از ارزش پول مصرف کننده و وفاق ملی در حمایت از محصول داخلی و توصیه به صداوسیما در خصوص پرداختن حداقلی به پیام‌هایی که برای ذهن مردم تشنج‌آور است و توجه بیشتر به فکاهیات، تا تذکر به قوه قضاییه در خدمتگذاری به مردم و گوشزد به دولت در مسامحه نکردن عذر خواهی از مردم در مواجهه با خطاهایی که ممکن است صورت گیرد، همگی نشان می‌دهند که در نگاه ولایت‌فقیه جمهوری اسلامی، هویتی جز هویت مردم ندارد و مالکین کشور مردم‌اند و برای اینکه کسی بتواند قدرتی داشته باشد این مردم هستند که باید او را بخواهند...
نظام مردم‌سالاری دینی با انقلاب امام‌خمینی شروع و اکنون پرچم‌دار این جریان، حضرت آقا هستند و ان‌شاءالله ایشان با دست خودشان پرچم را به صاحب اصلی می‌رسانند و تمامی جبهه زیر این بیرق قرار می‌گیریم و قس علی هذا....

اخبار مرتبط

سیاست مغرضانه رسانه‌های صدر در قبال ایران

آیا زوار ایرانی اربعین متضرر اقدامات آشوبگران در عراق خواهند شد؟

صدر و پیشنهادی که بیشتر به طنز شباهت داشت تا راهکار سیاسی

0 نظر

ارسال نظر

capcha