تاکید بر مردم‌محور بودن جشن‌های انقلاب ضمن رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی

تاکید بر مردم‌محور بودن جشن‌های انقلاب ضمن رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی

به گزارش سراج24؛ سیدنظام الدین موسوی روز دوشنبه در نشست خبری برنامه های دهه مبارک فجر گفت: ملت ایران مثل ۴۳ سال پیش مشکلات را تحمل کرده، از جان و مال خود گذشته و پای آرمان های خود ایستاده اند و دشمنان اعتراف دارند که فشارها اثری نداشته و آرمان انقلاب در سراسر جهان طنین انداز است.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی برخی معاندان و دشمنان می گفتند این انقلاب چند ماه بیشتر دوام نخواهد آورد ولی ایران، امروز سرافراز ایستاده به گونه ای که جوانان و نوجوانانی که انقلاب و امام را ندیدند متعهد به ‌اصول انقلاب هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: شهدای مدافع حرم از نسل های سوم و چهارم هستند و مقاومت مردم یمن و عراق و فلسطین گوشه ای از نتایج انقلاب اسلامی است.

موسوی با اشاره به فعالیت های ستاد دهه فجر گفت: از ماه های پیش این ستاد تشکیل شد و با تدوین و ابلاغ آیین نامه ها تلاش می کنیم تا جشن های سالگرد پیروزی انقلاب را باشکوه تر برگزار کنیم اگرچه به واسطه کرونا تاکید داریم که شیوه نامه های بهداشتی رعایت شود و مراسم به گونه ای برگزار شود که کمترین آسیب را داشته باشیم.

وی از تشکیل ۲۶ کمیته در این ستاد خبر داد و گفت: این کمیته ها همه اقشار و گروه ها را در بر میگیرد به گونه ای که تبلور همه اقشار و طیف ها باشد.

به گفته وی این کمیته ها در ستاد مرکزی جلساتی را به صورت هفتگی داشته تا هر کمیته برای قشر خود برنامه های متعددی داشته باشد و یک برنامه به عنوان قله خواهد داشت. هیات اندیشه روز در کنار کمیته ها ایجاد شده تا مباحث محتوایی را بررسی و طراحی کند و متناسب با فضای دهه فجر پیشنهادهایی خلاقانه را ارائه می دهند. همچنین در همه استانها ستاد دهه فجر را داریم. در همه وزارت خانه ها و نهادها نیز ستاد دهه فجر شکل گرفته است.

موسوی افزود: تاکید ویژه بر مردم محور بودن جشن های امسال است. مردم همانگونه که بانی انقلاب بودند پشتیبان آن نیز هستند. گروه های اجتماعی سیاسی فرهنگی برای برگزاری مراسم در مساجد و هیات ها پیشنهادهایی داشته اند که رویکردهای کلی در ستاد مرکزی تهیه و ابلاغ شده است. ادیان و مذاهب هم برای جشن دهه فجر اعلام آمادگی کرده اند. به شهرداری ها هم اعلام شده که شرایط را برای حضور مردم آماده کنند و با رسانه ها و فعالان فضای مجازی نیز جلساتی داشتیم. رسانه ها تریبون انقلاب اسلامی هستند و فعالان فضای مجازی هشتگ هایی پیشنهاد داده اند تا به یک وحدت رویه برسیم و یک پویش سراسری داشته باشیم.

اخبار مرتبط

اصول روزه‌داری در شرایط کرونا/ در زمان روزه‌داری می‌توان واکسن کرونا تزریق کرد؟

وقف در خدمت بهداشت و درمان کشور باشد

عکس نوشت/ رعایت پروتکل های بهداشتی و پوستر ویژه محرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha