صالحی‌امیری:

اعزام دختران ایران به رویدادهای بین‌المللی ورزشی غرور آفرین است

اعزام دختران ایران به رویدادهای بین‌المللی ورزشی غرور آفرین است

به گزارش سراج24؛ «سیدرضا صالحی امیری» روز دوشنبه در مراسم تقدیر از پیشکسوتان و فرهیختگان رشته تنیس ایران و تجلیل از «مشکات الزهرا صفی» بعنوان اولین ایرانی راه یافته به رویداد گرنداسلم گفت: وقتی پیشکسوتان وارد کمیته المپیک می‌شوند به فضای مرده ما روح می‌دهند.  

وی گفت: پیشکسوت‌ترین  فرد رشته تنیس، نوریان است و خانم خیل‌تاش هم از پیشکسوتان است. باید قدردان تمام پیشکسوتان ورزش بود و آینده تنیس هم درخشان خواهد بود زیرا از حمایت بزرگان فرهیختگان این رشته برخوردار است.

رییس کمیته المپیک با بیان اینکه اعزام دختران به رویداد بین المللی باعث غرور ملی است، گفت: ما باید در اعزام رویدادهای آسیایی و اسلامی دختران بیشتری اعزام کنیم و این راهبرد قطعی است زیرا حضور زنان از لحاظ غرور و پرستیژ ،جایگاه ایران را دوچندان می‌کند.

صالحی‌امیری: اعزام دختران ایران به رویدادهای بین‌المللی ورزشی غرور آفرین است

سپس، داود عزیزی رییس فدراسیون تنیس در این مراسم با اشاره به اعزام مشکات‌صفی به مسابقات گرند اسلم گفت: او سفیر دختران ما در رقابت‌های استرالیا است و این بار هم نشان دادیم که حجاب محدودیت نیست.

عزیزی همچنین گفت: همواره مدیون پیشکسوتان تنیس ایران هستیم که در رشد این رشته نقش آفرینی کردند.

در پایان ضمن تجلیل از مشکات‌صفی، مراسم بدرقه این بانو به رقابت‌های گرند اسلیم برگزار شد. در این مراسم همچنین مریم کاظمی‌پور معاون توسعه ورزش زنان وزارتخانه هم حضور داشت

مشکات‌صفی اولین زن ایران حاضر در جمع ١٠٠ تنیسور  برتر جهان است که از او به عنوان یک استعداد در تنیس جهان یاد می‌شود. این تنیسور ۱۷ ساله در رتبه ۸۷ در رده‌بندی دختران قرار گرفت و با این درخشش وی به عنوان نخستین جوان ایرانی به مسابقات گرند اسلم استرالیا راه یافت.

اخبار مرتبط

محل فینال جام حذفی تغییر کرد

باشگاه بدنسازی شمال تهران مجوز ندارد/ حتما جلو شهریه نجومی را می‌گیریم

سازمان وظیفه عمومی: ورزشکاران مشمول وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha