خدمت به هنرمندان کار سختی است

خدمت به هنرمندان کار سختی است

به گزارش سراج24؛جملات بالا بخشی از اظهارات نیک‌نام حسینی‌پور، مدیرعامل سابق موسسه هنرمندان پیشکسوت است که در حاشیه جشن تولد هنرمندان دی ماهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا عنوان شد.

حسینی‌پور که به تازگی مراسم تودیعش را پشت سرگذاشته است، در گفت‌وگویی درباره حس و حالش نسبت به خداحافظی با موسسه اظهار کرد: «یک حس دوگانه به آدم دست می‌دهد. به خصوص در حوزه فرهنگ. در حوزه‌های دیگر ممکن است این حس کمتر باشد اما در حوزه فرهنگ بیشتر کارها دلی و عشقی است و اداری نیست. اگر بخواهید اداری انجام دهید، آن ارتباط و حسی که باید ایجاد نمی‌شود.»
او ادامه داد: «واقعیت این است که در عین حال که خیلی ناراحتیم که از جمع هنرمندان دور می شویم، اما از طرفی بار سنگینی را بر روی زمین می‌گذاریم. خدمت به هنرمندان کار سختی است و خوشحال هستم که این مسئولیت را از دوش من برداشته اند و بر دوش بقیه گذاشته اند. امیداورم این ۴۴۱ روزی که در خدمت هنرمندان بودم، توانسته باشم یک قدم برای فضای فرهنگ و هنر این مرز و بوم که همیشه پر از ستاره بوده است، برداشته باشم.»

او با اشاره به اهمیت حفظ میراث هنرمندان پیشکسوت خاطرنشان کرد: «باز هم تکرار می‌کنم که ما نیاز داریم میراث این هنرمندان را میراث‌بانی کنیم و متأسفانه خیلی اتفاقی در این زمینه نمی‌افتد. چند بار هم من در این رابطه صحبت کرده‌ام که هنرمندان خودشان تا زمانی که در قید حیات هستند میراثشان که بخشی از فرهنگ و هنر این مرز و بوم محسوب می‌شود را تعیین تکلیف کنند. متأسفانه ما در این مدت هنرمندان زیادی داشتیم که بعد از درگذشتشان چون میراث بانی نداشتند، معلوم نشد چه اتفاقی برای آثارشان افتاد.»

حسینی‌پور که در شرایط سخت کرونا مسئولیت موسسه هنرمندان پیشکسوت را برعهده گرفته بود، در همین رابطه اظهار کرد: «من در زمان سختی این مسئولیت را پذیرفتم. بحث کرونا به شدت بود، مسائل اقتصادی، پایان سال دولت و مسائل خود موسسه که وجود داشت. سعی کردیم فضا را آرام کنیم. اقداماتی را با همکاری سازمان‌ها، نهادها، مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در رأسش وزیر سابق فرهنگ و ارشاد که نهایت همکاری را با ما داشتند، انجام دادیم. در مدیریتم سعی می کنم صداقت را فدای مدیریت نکنم و اینکه سعی کردم مردم دار باشم. امیدوارم مدیران بعدی نیز این خصلت را داشته باشند.»

مدیرعامل سابق موسسه هنرمندان پیشکسوت در آخر به این سوال که عباس عظیمی در چه شرایطی موسسه را تحویل می‌گیرد؟ این چنین پاسخ داد: «واقعیت این است که ما اقدماتی را شروع کردیم و در حال حاضر موسسه روی یک نظمی قرار دارد. ما بانک اطلاعاتی موسسه را تکمیل کردیم که پیش تر در فضای دیگری وجود داشت. کارهای عمرانی موسسه را هم با همکاری شهرداری نسبتا رو به راه کردیم.»
او اضافه کرد: «دوز سوم واکسن بیشتر هنرمندان پیشکسوت را تزریق کردیم، جشن تولدها شروع شد و مسائل بودجه‌ای تا حدودی سر و سامان گرفته است. در حال حاضر یک فضای صمیمی در موسسه وجود دارد. آقای عظیمی از مدیران خوب موسسه بودند و قطعا با اقدمات جدیدی که انجام خواهند داد، ان شاءالله بتوانند دل هنرمندان را بیشتر به دست بیاورند.»

 عباس عظیمی که پیش‌تر موسسه هنرمندان پیشکسوت را تأسیس و مدتی با این سمت خداحافظی کرده بود، حالا پس از گذشت حدود دو سال دوباره به این سمت بازگشته است.

اخبار مرتبط

پیشنهادهای توهین‌آمیز به هنرمندان پیشکسوت

بیانیه بیش از ۴هزار نفر اهالی فرهنگ و هنر در محکومیت اقدامات آشوبگرانه اخیر+اسامی

خاطرات هنرمندان در «شب شنبه» مرور می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha