مه گرفتگی و کاهش شعاع دید رانندگان در گردنه های کوهستانی ایلام

مه گرفتگی و کاهش شعاع دید رانندگان در گردنه های کوهستانی ایلام

به گزارش سراج24؛سرهنگ ابوالفضل کهزادی در گفتگویی اظهار داشت: هم اکنون در اکثر محورهای کوهستانی استان شاهد بارش نزولات آسمانی و مه گرفتگی در محورها هستیم. رانندگان محترم توجه داشته باشند، هنگام بارش باران و همچنین مه گرفتگی، میدان دید راننده محدود شده و احتمال وقوع تصادف به مراتب بالاتر می‌رود.

وی افزود: لذا لازم است تجهیزاتی مثل برف‌پاک‌کن، چراغ مه شکن، بخاری و … که نقص آن‌ها می‌تواند در دید راننده تاثیر گذار باشد، مورد بازبینی و در صورت نیاز رفع نقص شود.

رئیس پلیس راه استان ایلام بیا کرد: در حال حاضر، از ساعات بامداد امروز، شاهد مه گرفتگی درگردنه کبیر کوه در محورآبدانان –دره شهر و محور ایلام-سرابله هستیم و در این مسیرها به دلیل مه گرفتگی، شعاع دید برای رانندگی به حداقل رسیده است که توصیه می‌شود در صورت امکان از ترددهای غیر ضرور در این محورها خودداری شود.

وی گفت: با توجه به کاهش میدان دید راننده، رانندگی در این آب و هوا نیازمند دقت بیشتری است و رانندگان بایستی به صورت ویژه سرعت مطمئنه را رعایت کرده و توجه کافی به جلو در زمان بارندگی را مد نظر داشته باشند تا شاهد وقوع سوانح رانندگی نباشیم.

اخبار مرتبط

کشف یک تُن برنج احتکار شده در مهران

مردمی‌سازی یارانه‌ها فقر را ریشه‌کن می‌کند

افزایش چهار برابری اعتبار دامدار کارت در لرستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha