امیرعبداللهیان:

همزیستی ادیان توحیدی در ایران بیانگر فرهنگ شمول‌گرای ایرانی است

همزیستی ادیان توحیدی در ایران بیانگر فرهنگ شمول‌گرای ایرانی است

به گزارش سراج24؛ حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان امروز (شنبه) با رهبران ادیان و مذاهب توحیدی و نیز نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، وزیر امور خارجه ضمن تبریک سال نو میلادی، از همزیستی نمونه ادیان توحیدی در طول تاریخ در جغرافیای ایران به عنوان نمونه و مدلی منحصربه‌فرد از فرهنگ شمول‌گرای ایرانی و مقوم بخشی از هویت مردمان این مرز و بوم نام برد.

امیرعبداللهیان با اشاره به قوانین و مقررات آمره در جمهوری اسلامی ایران در حمایت و صیانت از ادیان الهی و کرامت و حقوق پیروان آنان، بر ظرفیت عظیم اقلیت‌های دینی در داخل و خارج از کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه تسهیل ترددهای ایرانیان خارج از کشور به میهن خود را جزو اولویت‌های دولت سیزدهم و وزارت امورخارجه بر شمرده و در این رابطه بر تعاملات روان کلیه هم‌میهنان خارج از ایران با سرزمین مادری خود، فارغ از کیش و آیین آن‌ها، تاکید کرد.

امیر عبداللهیان، تعامل با رهبران دینی و نمایندگان اقلیت‌ها در مجلس شورای اسلامی را جزو برنامه‌های وزارت امور خارجه خوانده و از نمایندگان ادیان مختلف درخواست کرد در انجام وظایف و ماموریت‌های وزارت امور خارجه در پاسداشت منافع ایران و مردم بزرگ آن، دستگاه دیپلماسی را یاری نمایند.

در این دیدار، رهبران دینی حاضر در جلسه و نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی با قدردانی از ابتکار وزارت امور خارجه در برگزاری این نشست مشترک، این اقدام را نوید بخش رویکرد تعاملی دولت سیزدهم دانستند.

رهبران دینی حاضر در این جلسه، با تاکید بر هویت ایرانی پیروان تمامی ادیان توحیدی در کشور، عشق به میهن و منافع ملی و تاریخ و فرهنگ را عامل مشترک همه ایرانیان دانستند.

نمایندگان اقلیت‌های عضو مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با حمایت همه جانبه از رویکرد تعاملی دولت در ابعاد مختلف، از سیاست‌های مدبرانه و عزت‌مدارانه دولت در مذاکرات وین تقدیر و اعلام حمایت کردند.

اخبار مرتبط

«قالیباف» رأی بالایی در انتخابات ریاست مجلس می‌آورد

سدسازی های مشکل ساز ترکیه برای ایران قابل قبول نیست

کلیات طرح شفافیت قوای سه‌گانه تصویب شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha