اقدام درخور سازمان محیط زیست در راستای اجرای سیاست‌های کلی محیط زیست

اقدام درخور سازمان محیط زیست در راستای اجرای سیاست‌های کلی محیط زیست

به گزارش سراج24؛ به نقل از سازمان محیط زیست؛ با ابلاغ سیاست‌های کلی محیط زیست که در تاریخ 26 آبان ماه 1394 از سوی رهبر معظم انقلاب به روسای قوا، فصل نوینی در صیانت از سرمایه‌های ارزشمند زیست محیطی و منابع طبیعی کشور گشوده شد.

سیاست‌هایی که به مثابه نقشه راه کشور برای مدیریت چالش‌های زیست محیطی و حرکت در مسیر توسعه پایدار محسوب می‌شوند.

ایجاد نظام یکپارچه‌ ملی محیط زیست، مدیریت هماهنگ و نظام‌مند منابع حیاتی، جرم‌انگاری تخریب محیط زیست، تهیه‌ی اطلس زیست‌بوم کشور، تقویت دیپلماسی محیط زیست، گسترش اقتصاد سبز و نهادینه‌سازی فرهنگ و اخلاق زیست محیطی از جمله محورهای ابلاغیه مقام معظم رهبری است که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است.

بر این اساس و در راستای عمل به مفاد این سیاست‌ها، دکتر محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور در بخشنامه‌ای به تاریخ 6 دی 1400 خطاب به تمام دستگاه‌های اجرایی، خواستار همکاری و پیگیری آنان در خصوص اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست شده است.

همچنین آیت‌الله رئیسی نیز در جلسه هم‌اندیشی با استادان، نخبنگان و فعالان محیط زیست که به مناسبت سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی محیط زیست توسط مقام معظم رهبری در 28 آبان 1400 برگزار شده بود,  فلسفه تشکیل آن جلسه را بررسی و پیگیری اجرای سیاست های ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست است عنوان کرده بود.

بر اساس تاکید دولت بر اجرایی شدن سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست, سازمان حفاظت محیط زیست با در دستور کار قراردادن سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در برنامه‌های تدوینی خود, احمدرضا لاهیجان‌زاده را جهت تحقق آرمان‌های نظام اسلامی, به‌ویژه  برنامه‌های تدوینیِ بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به سمت مشاور رئیس سازمان و مسئول پیگیری و اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست منصوب کرد.

لاهیجان‌زاده پیش از این  معاونت محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان محیط زیست را بر عهده داشت که امروز این سمت به مجتبی ذوالجودی واگذار شد.

اخبار مرتبط

محمد مخبر: هیچ دانش‌آموزی نباید از نوشت‌افزار محروم بماند

سلاجقه: پهپادها به کمک محیط بان‌ها می‌آیند

دلیل احیای «وزارت بازرگانی» چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha