عضو کمیسیون امنیت ملی: اروپا باید تغییر رویکرد دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی: اروپا باید تغییر رویکرد دهد

به گزارش سراج24؛ ابوالفضل عمویی در گفت و گو با ایرنا در مورد تعیین ضرب‌الاجل غرب در مذاکرات هسته ای گفت:موضوع  ضرب الاجل در مذاکرات از دیدگاه ما یک موضوع ساختگی است، واقعیت این است که اخلال در روند اجرایی توافق برجام را طرف آمریکایی آغاز کرد و هنوز هم در همان مسیر حرکت می کند و علیرغم اینکه اعتراف کردند که سیاست فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی شکست خورده  اما هنوز تحریم‌ها را علیه ایران حفظ کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: مردم ما از سال ۲۰۱۸ با خروج آمریکا از توافق برجام و بعد از آن اعمال تحریم های بیشتر، فشار اقتصادی را تحمل کردند اما هیچ کس حاضر نبود برای حذف این فشار ضرب الاجلی تعیین کند.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه از دیدگاه ایران در این مذاکرات ضرب الاجلی وجود ندارد گفت: منافع ملی مردم ایران، خط قرمز مذاکرات است.  ایران از قبل  اعلام کرد که در اولین فرصت آماده توافق  است و پس از راستی‌آزمایی به تعهدات سابق خود برگردد.

عمویی تاکید کرد: موضوع ضرب الاجل برای ما واقعی نیست ما این ضرب الاجل را جدی نمی‌دانیم اگر طرف مقابل درمورد محدودیت زمانی خود ملاحظه ای دارد بهترین پیشنهاد این است که رفع تحریم ها را سریعتر صورت بدهد و بتواند ملاحظات خود را مد نظر قرار داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد رویکرد ایران در مقابل تعیین ضرب الاجل در مذاکرات تاکید کرد: هیئت ایرانی در وین هیچ ضرب الاجلی را برای پیگیری منافع ملی در مذاکرات ندارد.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: گزارشی‌هایی که از روند مذاکرات داریم حاکی از این است که طرف‌های اروپایی نقش سازنده‌ای را در مراحل گذشته اجرا نکردند، سابق بر این پذیرفته بودند که ۱۱ تعهد را در مورد ایران اجرا کنند اما تعهدات و مسئولیت های خود را به صورت کامل و دقیق اجرا نکردند و از این جهت باید تغییر رویکرد دهند و این تغییر باعث می شود که مسیر مذاکرات سریع تر پیش رود.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه  کمیسیون امنیت ملی موضوع مذاکرات هسته‌ای را با دقت دنبال می کند، گفت:اگر توافقی در این زمینه صورت گیرد باید به مجلس ارائه شود و در حین مذاکرات هم در سفرهایی که تیم مذاکره کننده  به تهران دارند از آنها دعوت می‌کنیم  و با برگزاری جلسات مشترک در جریان روند مذاکرات قرار می‌گیریم، اما  بعد از توافق  نهایی متن اصلی در مجلس بررسی می شود.

اخبار مرتبط

انریکه مورا پیشنهاد جدیدی از طرف آمریکا نداشت

گفت‌و‌گوی وزیر خارجه قطر و نماینده آمریکا در امور ایران درباره توافق هسته‌ای

بایدن تحریم نفت ایران را تمدید کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha