نمونه ای از تناقضات گفتاری و رفتاری آمریکا در رسانه های غرب:

دستپاچگی ادامه دار مقامات آمریکا پس از بیانات مقتدرانه رهبر انقلاب

دستپاچگی ادامه دار مقامات آمریکا پس از بیانات مقتدرانه رهبر انقلاب

به گزارش « سراج24 » از سویی اوباما طی یک هفته گذشته در سخنرانی ها و مجالس مختلف از حمایت قاطع امریکا نسبت به اسرائیل سخن گفته بود ولی جان کری، وزیر امور خارجه امریکا در پیامی بی سر و صدا -که با گذشت دو روز از انشار آن، کمتر رسانه ای به آن پرداخته است- با اظهاراتی چاپلوسانه فقط بر روی این نکته تاکید کرد که امریکا تمام تلاش خود را انجام خواهد داد تا از طریق دیپلماسی و نه گزینه نظامی، مسائل بین ایران و امریکا فیصله یابند.


 پس از ایراد بیانات مقتدرانه رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی و همچین در شهر مقدس مشهد، می توان به وضوح ترس و تشویش و آشفتگی را در جبهه امریکا و اسرائیل دید. این آشفتگی ها هم در اظهارات سران و مقامات کاخ سفید و هم در رسانه های مختلف وابسته به آنان بیش از هر زمان دیگری قابل مشاهده است.

 به عنوان مثال از سویی اوباما طی یک هفته گذشته در سخنرانی ها و مجالس مختلف از حمایت قاطع امریکا نسبت به اسرائیل سخن گفته بود ولی جان کری، وزیر امور خارجه امریکا در پیامی بی سر و صدا -که با گذشت دو روز از انشار آن، کمتر رسانه ای به آن پرداخته است- با اظهاراتی چاپلوسانه فقط بر روی این نکته تاکید کرد که امریکا تمام تلاش خود را انجام خواهد داد تا از طریق دیپلماسی و نه گزینه نظامی، مسائل بین ایران و امریکا فیصله یابند.وی در گوشه ای از پیام خود در جملاتی که بوی تملق میداد ذکر کرد: ”بسیاری از امریکایی ها در گرامیداشت نوروز به شما خواهند پیوست... من نیز شخصا به خاطر وجود اعضای ایرانی-امریکایی در خانواده خودم که باعث زینت زندگی من شدند مغرور و مفتخرم!". اگرچه اوباما تا کنون زیر بار فشارهای رژیم صهیونیستی برای حمله به ایران نرفته است ولی بیان این خودشیرینی ها از سوی جان کری چه معنایی دارد؟

از سوی دیگر فاکس نیوز در مطلبی به نقل از شیمون پرز، رئیس جمهور 89 ساله رژیم صهیونیستی که به گفته خود رئیس جمهورهای زیادی از امریکا را زیر نظر داشته، نوشت ”اوباما در صورت ضرورت، دستور حمله به ایران را صادر خواهد کرد."

پرز در اظهارات خود با توسل به یک جمله خاص از اوباما و تفسیر با رای آن جمله، خاطر نشان کرد: ”تجربیات من به من نشان داده اند که رؤسای جمهور امریکا مخصوصا اوباما هیچ چیز را فی البداهه و تصادفی بیان نمی کنند ... که اعتبار امریکا را زیر سوال ببرد."

 اوباما در یکی از سخنرانی های خود در اسرائیل گفته بود :”امریکا هر کار ضروری را برای متوقف کردن ایران انجام خواهد داد." پرز این جمله اوباما را به گونه ای تفسیر کرده بود که مطابق میل رژیم صهیونیستی باشد. وگرنه امریکا بارها ترس و واهمه خود از بروز یک جنگ جدید در منطقه استراتژیک غرب آسیا را به انحای مختلف نشان داده است.

گفتنی است این تناقضات گفتاری و رفتاری در روزهای اخیر با بحث های داغ پیرامون بانک استاندارد چارترد درباره لزوم تبعیت از قوانین امریکا درخصوص اعمال تحریم علیه ایران نیز ادامه داشت که با اظهار پشیمانی مدیر این بانک از سرپیچی از قانون تحریم علیه ایران به اوج خود رسیده است.598

منابع خبر:

http://www.washingtontimes.com/news/2013/mar/21/john-kerry-us-committed-to-reconciling-with-iran

http://www.foxnews.com/politics/2013/03/21/peres-claims-us-ready-to-attack-iran-if-necessary

http://www.guardian.co.uk/business/2013/mar/21/standard-chartered-us-regulators-iran-sanctions

اخبار مرتبط

گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب درباره‌ «مقاومت مردم غزه»

بازتاب بیانات مقام معظم رهبری ‌در رسانه‌های خارجی

جزئیاتی از نامه اوباما به رهبر انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha