به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی؛

نماهنگ شکوه فتح با صدای عبدالرضا هلالی منتشر شد+ویدئو

نماهنگ شکوه فتح با صدای عبدالرضا هلالی منتشر شد+ویدئو

به گزارش سراج24؛ همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار سرافراز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی، نماهنگ «شکوه فتح» با صدای عبدالرضا هلالی و حسین خیرالدین توسط هیئت الرضا (ع) محفل بسیجیان و رهروان شهدا و با همکاری موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران منتشر شد.

محمدرضا هراتی جانشین تهیه کننده این اثر گفت: از ۴۳ سال پیش که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، دشمنان نظام به شیوه‌های مختلف درصدد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی برآمدند؛ گاه با حربه نظامی وارد میدان شدند و آنجا که نیروی نظامی بر اثر مقاومت ملت ایران کارآمدی خود را از دست داد، تحریم و جنگ نرم به ابزار دشمنی با ملت ایران تبدیل شد. البته دشمنان اسلام در تمامی عرصه‌ها، با مقاومت ملت مسلمان مواجه شده و شکست خوردند. از این رو «مقاومت» مفهومی است که تنها محدود به یک عرصه نبوده و نمودهای مختلفی در عرصه‌های متعدد داشته است.

هراتی یادآور شد: در اندیشه مقام معظم رهبری، «مقاومت» ابعاد گوناگونی از جمله: فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، نظامی، علمی، امنیتی، بین المللی، اجتماعی و… دارد که هر یک از این وجوه، دارای مصادیقی است. به عبارت دیگر، دشمن هر جبهه‌ای را که آماج هجوم قرار داد، از همان جبهه، درخت مقاومت ریشه دواند و خون شهداء، این درخت مقدس را تنومند ساخت.

وی ادامه داد: بزرگانی چون شهیدان سید محمد حسینی بهشتی، سید مرتضی آوینی، احمد کاظمی، حسن تهرانی مقدم، مصطفی احمدی روشن، سعید کاظمی آشتیانی، محسن فخری زاده، نرجس خانعلی زاده، علی لندی و… هر کدام در عرصه‌های گوناگونی، نماد مجاهدت و مقاومت بودند.

هراتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رهبری جمهوری اسلامی ایران بر جریان مقاومت اسلامی گفت: نکته مهم درباره مقاومت اسلامی، شکل گیری یک جریان جهانی به رهبری ایران است که در آنجا نیز شاهد ظهور شخصیت‌های برجسته‌ای هستیم که هر یک از این شخصیت‌ها، به نوبه خود تاثیر بسزایی در بالندگی مکتب مقاومت داشته و دارند که از آن جمله می‌توان به شخصیت های کم نظیری چون آیت الله سید حسن نصرالله و شیخ ابراهیم زکزاکی و شهدای گرانقدری چون شهیدان ابومهدی المهندس، عماد مغنیه، سید عباس موسوی، راغب حرب، سید عارف الحسینی، باقر النمر و… اشاره کرد که سرآمد آنها شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی است که امروز می‌بینیم به الگوی جوانان مسلمان در راه مقاومت اسلامی تبدیل شده است. این همان موضوعی است که دشمنان اسلام از آن واهمه دارند.

جانشین تهیه کننده نماهنگ «شکوه فتح» افزود: برای پاسداشت جایگاه رفیع این شهداء به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی، هیئت الرضا (ع) محفل بسیجیان و رهروان شهداء با همکاری موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران اقدام به تولید نماهنگ «شکوه فتح» با صدای عبدالرضا هلالی و حسین خیرالدین از مداحان جوان لبنانی کرده است.

خادم هیئت الرضا (ع) با بیان اینکه هدف اصلی تهیه کنندگان این اثر، معرفی الگوهای مقاومت در عرصه‌های گوناگون است، گفت: این شهداء به عنوان نماد مقاومت، می‌توانند الگوی مناسبی برای نسل جوان باشند. هر یک از این شهیدان، در هر کسوت و جبهه‌ای که حضور داشتند، همگی ایفاگر یک نقش بودند و آن سرباز وطن بود. نماهنگ «شکوه فتح» ادای دینی است به همه شهدای راه وطن که ان‌شاءالله مورد قبول قرار گیرد.

متن شعر این اثر به شرح زیر است:

شکوه فتح در خون جگرهاست
که خون مرد؛ سر خط خبرهاست
مصاف خیر و شر پایان ندارد
عیار مرد و نامرد این خطرهاست

یکی پیوسته سرگرم سخن شد
یکی مرد عمل زین ما و من شد
یکی رفته سر دار سکوتش
یکی سردار پیروز وطن شد

به یاد سروهای ایستاده
بخوان با من نوای بی‌نوایی
«کجائید ای شهیدان خدایی
بلاجویان دشت کربلایی»

 ما غادرَ الشعراءُ من مُتَرَدّمِ 
 بل بدّلوا حِبرَ القَصاءدِ بالدَّمِ 
 یستقبلونَ الموتَ لایخشونَ فی 
 درب الکرامةِ لومةً من لائمِ 
 الصادقونَ الثابتونَ و بلا ونی 
 العاصفونَ بکلِّ لیلٍ مُظلِمِ 
 القابقضونَ علی الجراحِ بلا أسی 
 الواهبونَ الرّوحَ دونَ تَنَدُّمِ 

رستند از آتش درون
پیراهن‌های غرق خون
فاتحان مرز جنون
سربازان وطن

رفتند از خود سوی حسین
رهروان کوی حسین
سرشارند از بوی حسین
سربازان وطن

 فهموا یمشون إلی الأمام 
 بشفاهِهِمُ ظمَأُ الغَرام 
 و دماءُهمُ مسک الخِتام 
 أبطالُ المیدان 

 أفئدةٌ تزهوا بالیقین 
 سلکوا دربَ الحقّ المبین 
 بذلوا مهجاً دونَ الحسین 
 أبطالُ المیدان

به نام عش،‌در جبهه خون
از مرز جنون،‌ باید گذشت

به نام عشق، از سمت خطر
تا فتح و ظفر باید گذشت

این نماهنگ را اینجا مشاهده کنید:

اخبار مرتبط

حضور هلالی و پویانفر در «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» / قطعه «هدیه اسباب بازی» همخوانی شد

ویدئو/ نماهنگ وفات حضرت خدیجه(س) با نوای حاج عبدالرضا هلالی منتشر شد

ویدئو/ انگیزه حاج عبدالرضا هلالی از راه اندازی تکیه گاه آقا مرتضی علی(ع)

0 نظر

ارسال نظر

capcha