دشمنان درصدد تخریب وجهه ایثارگران هستند

دشمنان درصدد تخریب وجهه ایثارگران هستند

به گزارش سراج24؛سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی روز یکشنبه در همایش سراسری روحانیون شاغل و ائمه جماعات بنیاد شهید و امور ایثارگران، ضمن تسلیت و گرامیداشت سالگرد شهادت شهید سلیمانی، با بیان اینکه پایه‌گذاری و ایجاد زیرساخت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران توسط علما انجام شده، افزود: امام خمینی (ره) با هدفی فراتر از خدمات‌رسانی عادی دستور تأسیس بنیاد شهید را صادر کردند، هدفی که در بردارنده حفظ کرامت و رسیدگی به مسائل معیشتی ایثارگران در راستای کمال معنوی آنان بوده است. مأموریت بنیاد شهید و امور ایثارگران حفظ انقلاب اسلامی و پیشبرد اهداف آن در جهان است و جمیع این موارد کارهایی است که روحانیون در انجام آن تأثیر بسیار زیادی دارند.

وی ادامه داد: جامعه‌ ایثارگری مظهر از خودگذشتگی و ایثار بوده و جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و به هیچ عنوان طالب جبران مادی نبوده است.

قاضی زاده خاطرنشان کرد: برای اصلاح جامعه نیازمند الگو هستیم و بهترین الگوها همین عزیزان هستند. دشمنان نیز این موضوع را در نظر دارند و به همین دلیل به دنبال ضربه‌زدن به ایثارگران به منظور تخریب وجهه آنان هستند. وظیفه امروز ما حفظ و حراست از این جامعه معزز و کرامت این عزیزان است و باید برای تحقق آن برنامه روشنی داشته باشیم.

اجرای برنامه‌های تأثیرگذار فرهنگی در دستور کار قرار گیرد

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: امروز برنامه‌های فرهنگی بیشتر به سمت برگزاری جشنواره‌ها پیش رفته، اما لازم است روش‌های تأثیرگذار دیگری در اجرای فعالیت‌های فرهنگی در نظر گرفته شود.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری در این همایش مهمترین هدف از برگزاری همایش را ارائه شرحی از وظایف حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد و گفت: از تمام روحانیون شاغل در بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تحقق بخشی از وظایف حوزه نمایندگی ولی‌فقیه استمداد می‌طلبیم. روحانیون شاغل در بنیاد ناظران خوبی بر فعالیت‌ها هستند و می‌توانند در این زمینه کمک‌رسان باشند.

وی افزود: یکی از وظایف مهم حوزه نمایندگی ولی‌فقیه اجرای برنامه‌های تأثیرگذار فرهنگی است. امروز برنامه‌های فرهنگی بیشتر به سمت برگزاری جشنواره‌ها پیش رفته اما لازم است روش‌های تأثیرگذار دیگری در اجرای فعالیت‌های فرهنگی در نظر گرفته شود.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر ضرورت تقویت روحیه خدمت به ایثارگران گفت: باید هرچه در اختیار داریم در خدمت به ایثارگران به کار گیریم و این موضوع را وظیفه‌ای برای خود بدانیم.
حجت الاسلام والمسلمین شکری افزود: فعالیت‌های فرهنگی به‌خصوص در حوزه اقامه نماز یکی از وظایف اجتناب‌ناپذیر روحانیون حاضر در بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

وی در ادامه به ارائه توصیه‌هایی خطاب به روحانیون حاضر در همایش سراسری روحانیون شاغل و ائمه جماعات بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت.

حجت الاسلام محمدحسن کاویانی‌راد معاون منابع انسانی نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم به تشریح وظایف، برنامه‌ها، اقدامات و ظرفیت‌های نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت.

حجت‌الاسلام محمد ابراهیم‌ پورزنجانی دبیر هیئت مرکزی گزینش بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از روحانیون شاغل در ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران از طریق ویدئوکنفرانس نیز به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

اخبار مرتبط

داده‌های مالی بنیاد شهید به زودی در سامانه‌ای بارگذاری می‌شود/اولویت اصلی بنیاد شهید، مردمی‌سازی‌ است

تصویب قانون مشکلی از ایثارگران حل نمی‌کند

بنیاد شهید و معاونت امور زنان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha