وزیر اقتصاد:

قیمت‌ها را به ثبات نزدیک کرده‌ایم/ در چند ماه آینده نتیجه اقدامات اقتصادی دولت نمایان می‌شود

قیمت‌ها را به ثبات نزدیک کرده‌ایم/ در چند ماه آینده نتیجه اقدامات اقتصادی دولت نمایان می‌شود

به گزارش سراج24؛ احسان خاندوزی در ‌جمع اساتید و پژوهشگران اقتصاد اسلامی قم با بیان اینکه انتقادات و توصیف مشکلات و تنگناها به تنهایی چاره مشکلات کشور نیست، اظهار داشت: در  راستای به حداقل رساندن مشکلات، نیازمند تلاش حداکثری و همکاری جامعه دانشگاهی و حوزوی در زمینه ارائه راهکارهای اصولی هستیم.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه انتظار ما پیشنهادهای متنوع از سوی صاحب‌نظران است، افزود: عرضه پیشنهادات کاربردی و تولیدات علمی می‌تواند در سطوح مختلف کشور به کمک دولت بیاید.

وی با اشاره به اینکه خودش را درس‌آموز حوزه اقتصاد اسلامی می‌داند، اظهار داشت: سیاست‌گذاری اقتصادی دولت، ناشی از مشورت تیم اقتصادی دولت است و بسیاری از سیاست‌ها در گفتمان‌های این تیم مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

خاندوزی با اشاره به اینکه مردم به حق، شکایت‌هایی از وضعیت موجود دارند، تصریح کرد: اصلاح ساختارهای نامناسب در برخی از سازمان‌ها یک حرکت زمان‌بر است که با صبر و شکیبایی به نتیجه خواهد رسید.

وی با بیان اینکه عملکرد اقتصادی دولت در چهارماهه نخست در ادامه قابل مشاهده خواهد بود، افزود: باید پیام لزوم صبر برای رسیدن به موفقیت را به جامعه اعلام کنیم.

خاندوزی با بیان اینکه در چندماه آینده می‌توانیم نتیجه اقدامات اقتصادی دولت را ببینیم، تصریح کرد: اقتصاد ایران در سال‌های گذشته در حالت انتظار قرار گرفته بود که بخش عمده تلاش ما در این مدت رفع این انتظار بود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه توانسته‌ایم حرکت نقطه‌ای قیمت‌ها را به ثبات نزدیک کنیم، اظهار داشت: بودجه 1401 یکی از گام‌های کمک‌کننده برای رفع فضای کسری بودجه و پیامدهای آن خواهد بود.

وی با بیان اینکه سیاست‌های ارزی دست‌ ما را در حوزه تصمیم‌گیری بسته است، اظهار داشت: باید این موضوع در مجامع روایت شود تا افکاری مانند بی‌تفاوتی دولت نسبت به برخی از تصمیم‌ها را از ذهن‌ها پاک کنیم.

اخبار مرتبط

واریز مستقیم یارانه به‌حساب مردم برای توقف روند قاچاق کالا است

حمایت مستقیم به جای ارز پرفساد ترجیحی مورد اجماع صاحب‌نظران اقتصادی است

برنامه هدفمند دولت برای مهار تورم انتظاری اصلاح یارانه‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha