اجلاسیه نهایی شهید سلیمانی ۱۶ دی‌ ماه برگزار می‌شود/ پخش زنده مراسم از شبکه‌های ملی

اجلاسیه نهایی شهید سلیمانی ۱۶ دی‌ ماه برگزار می‌شود/ پخش زنده مراسم از شبکه‌های ملی

به گزارش سراج24؛ حسین معروفی پیش از ظهر امروز در نشست خبری که با موضوع برنامه‌های کمیته فرهنگی و هنری دومین ستاد سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با اشاره به اینکه پنج فرآیند نمادسازی، فرهنگ‌سازی، گفتمان‌سازی، شبکه‌سازی و جریان‌سازی در حوزه کار فرهنگی اظهار داشت: اگر در کار فرهنگی موفق به جریان‌سازی نشویم کار عبثی انجام دادیم.

وی با بیان اینکه در کشور در حوزه جریان‌سازی عقب هستیم و در حوزه گفتمان‌سازی فرهنگی نیز هماهنگی لازم را نداریم گفت: امور فرهنگی بسیار متنوع است و بسیاری از کارهای انجام شده در کشور ما تبلیغی بوده و فرهنگی نیست.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه کار فرهنگی یک کار تاثیرگذار با تغییر نگرش است خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) 15 سال کار فرهنگی کرد تا توانست با تغییر نگرش مردم تغییر نظام را انجام دهد.

وی با بیان اینکه در حوزه فرهنگ تنها یک نهاد و دستگاه مسئول نبوده و همه کسانی که توان دارند، مسئول هستند ادامه داد: اگر به دنبال موضع فعال باشیم به نتیجه نمی‌رسیم و باید به دنبال موضع موفق باشیم.  

معروفی با اشاره به اینکه برخی در کشور به جای عملیات روانی بر روی دشمن بر روی مردم خودمان عملیات روانی انجام می‌دهند بیان کرد: دعواهای سیاسی بین گروه‌های مختلف روح و روان مردم را هدف قرار داده است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین ویژگی‌های شهید سلیمانی زمان‌شناسی بوده و زمان‌شناسی برای یک مدیر و مسئول یک اصل است گفت: نباید اجازه داد شهید سلیمانی را در خاطره‌ها خلاصه کنند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه باید اندیشه شهید سلیمانی را ترویج دهیم افزود: اندیشه و اقدام شهید سلیمانی زیبا بود و ماندگار شد و امروز نظام به اندیشه زیبا در مورد حاج قاسم نیاز داریم.

وی با اشاره به لزوم استفاده از هنر و قالب‌های زیبا در معرفی شهید سلیمانی عنوان کرد: 171 برنامه در سطح استان برای دومین سالگرد شهادت حاج قاسم پیش‌بینی شده که اجلاسیه نهایی این مراسم در روز 16 دی‌ماه از شبکه‌های کشوری و در کشورهای جبهه مقاومت و اسلامی نیز پخش می‌شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه پیش‌بینی ورود روزانه 25 تا 30 هزار زائر به گلزار شهدای کرمان برای ایام سالگرد حاج قاسم انجام شده گفت: تاکنون زمینه اسکان 20 هزار نفر زائر در کرمان فراهم شده است.

وی با بیان اینکه عمده برنامه‌های دومین سالگرد شهادت حاج قاسم امسال به صورت مردمی برگزار می‌شود گفت: برای برنامه‌های امسال سالگرد حاج قاسم حتی یک ریال هزینه از بنگاه‌های اقتصادی و نهادها گرفته نشده و تنها در پنج برنامه برای هماهنگی سخنران و غیره از سپاه پاسداران کمک گرفتیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: درخواست تعطیلی رسمی 13 دی، در شهر کرمان با هدف حضور مردم در مراسم سالگرد حاج قاسم و به عنوان روز شهادت مرد تاریخی و قهرمان جهان اسلام در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha