اینتل روی فناوری جدیدی برای اجرای بازی‌ها از راه دور کار می‌کند

اینتل روی فناوری جدیدی برای اجرای بازی‌ها از راه دور کار می‌کند

به گزارش سراج24؛ «راجا کدوری»، رئیس بخش پردازشگر گرافیکی (GPU) اینتل با حضور در استریم یک یوتیوبر به نام DrLupo درباره ARC و برنامه‌های آینده این شرکت برای پردازنده‌های گرافیکی مجزا صحبت کرد. در این استریم، کدوری نکته بسیار قابل توجهی را بیان کرد که مطمئنا برای طرفداران بازی‌های ویدیویی می‌تواند جذاب باشد.

* اینتل روی فناوری‌های مختلفی کار می‌کند

کدوری در این مصاحبه توضیح داد که تیم گرافیکی اینتل هم اکنون در حال کار روی نسل بعدی فناوری‌های مختلفی است که یکی از آن‌ها قرار است به کاربران اجازه دهد تا بازی‌ها را روی رایانه‌های شخصی دوستان خود از راه دور اجرا کنند.

با توجه به شرایط فعلی جهان مانند محدودیت‌های به وجود آمده و فاصله‌گذاری اجتماعی که به دلیل شیوع ویروس کرونا ناشی شده و از طرفی دیگر کمبود تراشه که خرید بسیاری از کارت‌های گرافیکی و کنسول‌ها را با مشکل مواجه کرده، به این دسته از فناوری‌ها توجه بسیار زیادی می‌شود.

با این حال، همانطور که راجا در مصاحبه خود اشاره می‌کند، نمی‌توان انتظار داشت که چنین فناوری‌هایی در آینده نزدیک ظهور کنند و حداقل چندین سال طول خواهد کشید تا شاهد عملی شدن چنین فناوری باشیم. همچنین باید اشاره کرد که در این مصاحبه درباره نقشه راه کلی این شرکت برای پنج سال یا بیشتر صحبت شد. راجا گفت:

این موضوع به سال ۲۰۲۲ مربوط نمی‌شود اما در حال کار روی مواردی از این قبیل هستیم.

اینتل روز گذشته به همراه گوگل اعلام کرد که به دلیل نگرانی‌های مربوط به شیوع دوباره ویروس کرونا و گونه امیکرون، قصد ندارد در محل برگزاری رویداد CES 2022 شرکت کند. با این وجود، اینتل همچنان به صورت دیجیتالی در این رویداد حضور خواهد داشت و انتظار می‌رود تا بیشتر درباره پردازنده‌های گرافیکی مجزا ARC آینده خود صحبت کند.

اینتل قصد دارد در سه ماهه اول سال آینده از نسل اول کارت‌های گرافیک ARC با اسم رمز «Alchemist» رونمایی کند، بنابراین احتمال حضور پردازنده‌های گرافیکی ARC در این رویداد قوت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

رونمایی از عینک تازه گوگل با قابلیت ترجمه آنی

ایجاد مرکز توسعه امنیت و هوشمندسازی در دستگاههای اجرایی الزامی شد

افزایش سهم فناوری نانو از صادرات

0 نظر

ارسال نظر

capcha