استرداد متهم کلاهبرداری ۲۰ هزار میلیارد تومانی به کشور

استرداد متهم کلاهبرداری ۲۰ هزار میلیارد تومانی به کشور

به گزارش سراج24؛ متهم کلاهبرداری چند هزار میلیاردی به کشور بازگردانده شد.

 بر پایه گزارش متهم فوق در سال ۹۱ اقدام به ثبت شرکت‌های صوری کرد و در سال ۹۴ حدود ۶۷۰ میلیون دلار وام گرفت و متواری شد.

گفتنی است با تلاش بی‌وقفه پلیس بین الملل، متهم ۲۰ هزار میلیارد تومانی به کشور بازگردانده شد.

سردار هادی شیرزاد رئیس پلیس بین‌الملل هم در تشریح خبر استرداد متهم 20 هزار میلیارد تومانی به کشور اظهار داشت: براساس دستور مقامات قضائی، فردی به اتهام کلاهبرداری به مبلغ 20 هزار میلیارد تومان تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

رئیس پلیس بین‌الملل تصریح کرد: متهم با همدستی چند نفر دیگر، با ایجاد چندین شرکت صوری و گشایش اعتبار اسنادی برای واردات کالا به ایران، در خارج از کشور با استفاده از جعل اسناد، کالای تقلبی را به جای کالاهای واقعی به کشور ارسال می‌کرد.

وی عنوان کرد: پس از تحقیقات انجام شده مشخص شد، متهم به یکی از کشورهای منطقه متواری شده است که با استفاده از ظرفیت‌های موجود در بانک‌های اطلاعاتی سازمان اینترپل، محل اختفای وی شناسایی شد که با هماهنگی‌های لازم با مراجع مربوطه داخلی و سازمان اینترپل، علیه وی اعلان قرمز صادر و متعاقباً این متهم اقتصادی با همکاری اینترپل آن کشور دستگیر شد.

رئیس پلیس بین الملل اعلام کرد: با استفاده از ظرفیت‌های موجود در کشور محل اختفا، متهم امروز از طریق مرز هوایی و فرودگاه امام خمینی (ره) به کشور انتقال یافت و برای طی کردن مراحل قانونی و پلیسی تحویل مقامات قضائی شد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha