کولیوند:

اولویت ایران گسترش همکاری‌ منطقه‌ای در خاورمیانه و آفریقا است

اولویت ایران گسترش همکاری‌ منطقه‌ای در خاورمیانه و آفریقا است

به گزارش سراج24؛ از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، کولیوند در نشست روسای جمعیت‌های ملی منطقه منا که به مناسبت پایان سال میلادی ۲۰۲۱ به‌صورت برخط برگزار شد، افزود: در شرایطی بنده به‌ عنوان رئیس جمعیت هلال‌احمر عهده‌دار این سمت شده‌ام که جهان درگیر مقابله با همه‌گیری کرونا است، اما اطمینان دارم تجارب، دانش فنی و انسجام و یکپارچگی ما به‌ عنوان نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر، اراده ما را برای خدمت بیشتر به مردم نیازمند و آسیب‌دیده بیشتر خواهند کرد. 

وی تصریح کرد: همان‌گونه که می‌دانید رئیس‌جمهوری ایران به دنبال تعامل مؤثر با همه کشورهای جهان به‌خصوص کشورهای همسایه است، بر این اساس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران در سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، اولویت خویش را تقویت و گسترش روابط با جمعیت‌های ملی منطقه به‌خصوص در خاورمیانه و شمال آفریقا قرار داده است و در آینده این روابط بیش از گذشته تقویت خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: انسجام منطقه‌ای موجب همکاری بیشتر در زمینه پیشگیری از حوادث، آمادگی سوانح و پاسخ مؤثرتر به حوادث و سوانح منطقه‌ای خواهد شد و اطمینان دارم تجارب منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران در مقابله با حوادث باعث کمک بیشتر به مردم نیازمند و همچنین جذب کمک‌های بین‌المللی برای منطقه است. 

کولیوند با اشاره به تجربیات جمعیت هلال‌احمر در پاسخ به سوانح گفت: هلال‌احمر ایران تجارب بسیار ارزنده و گران بهایی در امر پاسخ به سوانح دارد.

وی تصریح کرد: تجارب در حوادث سالیان اخیر در امر مقابله با بیماری کوید۱۹ به‌خصوص واردات حدود ۱۲۰ میلیون دز واکسن، پاسخگویی به حوادث سیل و زلزله، پاسخگویی به بحران آوارگان و پناهندگان افغانی و همچنین بحران خشک‌سالی باید به کار گرفته شود. 

رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: به نظر می‌رسد در راستای ارائه خدمات مؤثرتر و مفیدتر به نیازمندان، در این برهه باید تمرکز اعضای نهضت بر همکاری‌های دوجانبه یا چندجانبه  قرار گیرد و با استفاده از درس‌های فراگرفته شده و اشتراک با یکدیگر و همچنین بررسی و تعیین ظرفیت‌های جمعیت‌های ملی خصوصاً در منطقه منا توان پاسخگوئی خود را تقویت کنیم.

کولیوند با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای همکاری‌های گسترده‌تر در زمان بحران و در شرایط فعلی باید از اولویت های فدراسیون بین‌المللی و جمعیت‌های ملی باشد، گفت: در این راستا برای جوانان و داوطلبان عزیز که منابع اصلی جمعیت هلال‌احمر هستند برنامه‌های مفصلی تدارک دیده‌ایم.

وی با اشاره به عضویت جمعیت هلال‌احمر در کارگروه بهداشت و درمان منطقه منا افزود: از آنجایی‌که هلال‌احمر ایران تنها عضو منطقه‌ای ERU بهداشت و درمان فدراسیون است، می‌توانیم در این حوزه نیز با دیگر جمعیت‌هایی علاقه‌مند به شکل مشترک فعالیت داشته باشیم. 

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران گفت: ما آماده‌ایم تا برای جهانی بهتر نقش‌آفرینی کنیم؛ جهانی مملو از عقلانیت، عدالت، آزادی اخلاق و معنویت، صلح و آرامش و کمک به نیازمندان و محرومان را ایجاد کنیم.

کولیوند در ادامه با محکوم کردن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا به‌ویژه در اقلام بشردوستانه، افزود: از طرف ملت ایران و میلیون‌ها پناهنده‌ای که مهمان کشور عزیزم هستند ضمن محکوم کردن تداوم تحریم‌های غیرقانونی آمریکا به‌ویژه در اقلام بشردوستانه خواستار رفع این تحریم‌ها و ثبت این جنایات سازمان‌یافته علیه بشریت هستم.

در این نشست فرانچسکو روکا رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر اظهار کرد: افتخار می‌کنیم که جمعیت‌های ملی منطقه برغم رویارویی با چالش‌های مختلف، پاسخ‌ها و اقدامات مثبت فراوانی داشته‌اند و برخی از جمعیت‌های ملی مانند ایران، در زمینه مبارزه با شیوع همه‌گیری کرونا با وجود سوانح طبیعی فراوان و جمعیت‌های ملی یمن و سوریه علی‌رغم شرایط دشوار موجود، بسیار فعال بوده‌اند و امیدوارم با توجه به فعالیت‌هایی که از سوی جمعیت‌های ملی صورت می‌گیرد، هر چه سریع‌تر شاهد دوران پساکرونا باشیم.

روکا گفت: موضوع کرونا، تغییرات اقلیمی و مخاصمات در منطقه از جمله اولویت‌های پاسخگویی توسط فدراسیون بین‌المللی است.

رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر در ادامه به تحریم‌های ظالمانه آمریکا اشاره کرد و افزود: با توجه به برگزاری نشست آسیا و اقیانوسیه در نشست صبح دوشنبه امیدوارم که تحریم‌های وضع‌شده علیه کشورهای ایران، سوریه و کره‌شمالی مانع دسترسی مردم به کمک‌های بشردوستانه نشود.

اخبار مرتبط

کنترل دقیق زائرانی که زمینی از عراق به ایران برمی‌گردند

ترکیه، رقیب اصلی ایران

۵ هزار تبلیغ غیرمجاز سلامت در اینستاگرام

0 نظر

ارسال نظر

capcha