حجت‌الاسلام دعوتی:

طبق وعده «إِنْ عُدْتُمْ عُدْنَا» حضور صهیونیست‌ها در منطقه زمینه نابودی آنهاست

طبق وعده «إِنْ عُدْتُمْ عُدْنَا» حضور صهیونیست‌ها در منطقه زمینه نابودی آنهاست

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالفتح دعوتی، محقق و پژوهشگر قرآنی، در نشست جهاد تبیینی «آسیب‌شناسی پروژه عادی سازی روابط کشورهای اسلامی و رژیم صهیونیستی؛ توافقنامه صلح ابراهیمی» که به میزبانی ایکنا و با همکاری اندیشکده غرب‌شناسی، اندیشکده راهبردی رسانه‌ها و فضای مجازی، هسته پژوهشی پدافند رسانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند و اندیشگاه سیاست‌پژوهی و راهبردنگاری سازمان بسیج اساتید کشور برگزار شد، گفت: قرآن کریم تذکر داده بنی‌اسرائیل دو بار در این سرزمین فساد می‌کند؛ «لَتُفْسِدُنَّ فِی الْأَرْضِ‌ مَرَّتَیْنِ» (اسرا، آیه ۴) هر بار که فساد کردند عده‌ای علیه آنها فرستاده می‌شوند تا فساد آنها را پایان دهند که یکی بخت‌النصر و دیگری نرون بود که هر دو جزو متحدان و هم‌پیمان بنی‌اسرائیل بودند که به خاطر خیانت آنها دشمن بنی اسرائیل شدند.

* وعده قرآن در خصوص سرنوشت بنی‌اسرائیل

وی افزود: در ادامه قرآن در آیه ۸ سوره اسرا وعده‌ای می‌دهد که «إِنْ عُدْتُمْ عُدْنَا» (اگر دوباره به این سرزمین بیایید خود من می‌آیم). اینها از سال ۷۰ میلادی تا ۱۹۴۸ میلادی از این منطقه خارج شده بودند و در این مدت آواره و سرگردان در دنیا بودند و در گتوها و ... زندگی می‌کردند و تا به حال اینجا نبودند. در تفاسیر قرآن آمده است که سفیانی‌های روزگار یا قدرت‌های استکباری اینها را به این منطقه می‌آورند زیرا حضرت داوود(ع) و عیسی(ع) آنها را لعنت کردند که دیگر ساکن اینجا نشوند.

دعوتی اظهار کرد: به نظر من آمدن اسرائیل به منطقه مانند رفتن شاه به تخت جمشید است که مایه سقوطش شد. اینها هم که به این خانه و سرزمین آمده‌اند، زوال پیدا می‌کنند. به عبارتی آمده‌اند که نابود شوند. باید به امت اسلام گفت اینها به این منطقه نیامدند که بمانند بلکه قرار است به عقوبتی بدتر از بخت‌النصر آن هم به دست علما و مومنان و ولایت فقیه و ... دچار شوند. این معنای «إِنْ عُدْتُمْ عُدْنَا» است.

* نابودی؛ سرانجام سومین فساد اسرائیل

این محقق قرآنی اظهار کرد: سومین فساد بنی اسرائیل برای نابودی و نیستی است و حضور آنها زمینه قیام امت اسلامی است که شروع شده است و ملت‌های اسلامی علیه آنها به پا می‌خیزند. در واقع حضور آنها در منطقه و ستم آنها مایه بیداری و هوشیاری امت اسلامی می‌شود.

وی ابراز کرد: همانطور که ایرانی‌ها در زمان کوروش بیت‌المقدس را دوباره ساختند به نظر من ایرانی‌ها هستند که می‌توانند اسرائیلی‌ها را به نفع فلسطینی‌ها از این سرزمین خارج کنند.

* ایجاد اسرائیل، بالاترین نشانه ظهور

دعوتی بیان کرد: به اعتقاد من از حیث قرآنی بالاترین علائم ظهور ایجاد اسرائیل است؛ «ان عدتم عدنا» اینگونه نیست که ما بنشینیم انجام شود و زودتر باید این معنا را بفهمیم و برای آن راهکار داشته باشیم. امت اسلامی دو مصیبت را در دوره صلیبی و مغول با از دست دادن قدس کشید و دومین آن هم زمان حال است و سومین بار برای امت اسلامی قیام و برای اسرائیل سقوط است و نشانه آن هم بیداری مسلمانان است.

این پژوهشگر قرآنی یادآور شد: باید این مباحث را نه فقط در ایران بلکه در جهان اسلام بیان کرد و به نوعی به گوش همه امت اسلامی رساند تا مردمی شود.

اخبار مرتبط

بانوان در جهاد تبیین نقش کلیدی دارند

رویداد فرهنگی هنری «ماه تمام» برگزار می‌شود

ثبت نام ۲۴ هزار نفر در بخش آوایی مسابقات سراسری قرآن

0 نظر

ارسال نظر

capcha