غریب‌‌آبادی از پایان رسیدگی به پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای خبر داد

غریب‌‌آبادی از پایان رسیدگی به پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای خبر داد

به گزارش سراج24؛ کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر، به‌مناسبت فرا رسیدن سالگرد شهادت فخری‌زاده گفت: شهید فخری‌زاده، دانشمند گمنامی بود که فقط بعد از شهادتش، مردم با بخشی از خدمات ایشان آشنا شدند. خدمات شهید فخری‌زاده، به‌ویژه در حوزه دانش و تجربه هسته‌ای، ماندگار خواهد بود.

غریب‌آبادی با اشاره به این که ترور این دانشمند برجسته، مانند ترور دیگر شهدای عزیز هسته‌ای، جنایت علیه بشریت و نقض حقوق بین‌الملل و حقوق بشر است، از بی‌عملی و سکوت سازمان‌های بین‌المللی و کشور‌های مدعی مبارزه با تروریسم در قبال این جنایت انتقاد کرد و گفت: دادگستری تهران، رسیدگی حقوقی به چهار پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای را به پایان رسانده است و به‌زودی حکم مربوطه ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: از سوی دیگر، رسیدگی کیفری به این ترور‌ها نیز در دستور کار دادستانی تهران قرار گرفته و یک پرونده در این خصوص تشکیل شده است و پرونده‌های دیگری نیز به‌زودی تشکیل خواهد شد.

معاون رئیس قوه قضائیه ادامه داد: انتظار داریم با هماهنگی و همکاری سایر دستگاه‌های ذی‌ربط، این جنایت‌ها را در عرصه بین‌المللی نیز مورد پیگیری و رسیدگی قرار دهیم.

اخبار مرتبط

اجازه نمی‌دهیم بهانه‌های حقوق بشری بر مذاکرات وین اثر بگذارد

یک ایرانی به عنوان معاون اول کمیسیون موادمخدر سازمان ملل انتخاب شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha