امام جمعه اصفهان: ‌‌

اتفاقات امروز اصفهان کار کشاورزان نیست‌/ ‌ادامه تجمع فرصت را ‌برای منافقان و ضدانقلاب فراهم کرد

اتفاقات امروز اصفهان کار کشاورزان نیست‌/ ‌ادامه تجمع فرصت را ‌برای منافقان و ضدانقلاب فراهم کرد

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ‌درباره مطالبه حقابه توسط کشاورزان نیز با بیان اینکه این کشاورزان می‌خواستند صدایشان به گوش رئیس جمهور و مسئولان کشور برسد که رسید و طی موافقت نمایندگان کشاورزان در استانداری اصفهان مقرر شد چادرها از بستر رودخانه جمع‌آوری شود و اعتراض خاتمه یابد، اظهار داشت: عزیزان ما در جمعه قبل تجمع کردند و همه‌ متوجه کمبود آب شدند، ‌اما طبیعی است ادامه دادن کار برای منافقان و ضدانقلاب فرصت فراهم می‌کند و نباید ادامه پیدا می‌کرد، مشخص است که اتفاقات امروز کار کشاورز نیست.

امام جمعه اصفهان با ابراز اینکه مشکل آب به‌گونه‌ای نیست که یک‌روزه حل شود، تصریح کرد: بعضی می‌گویند 100 روز از دولت گذشت و کاری نشد، اولاً که این دولت وعده 100روزه نداده بود، ثانیاً چه‌کسی گفته است کاری انجام نشد؟ سوءمدیریت‌های قبل یک‌دفعه جمع نمی‌شود.

وی در خطبه نخست با اشاره به تقوای الهی مؤمنان گفت: خودم و همه شما نمازگزاران، برادران و خواهران را به تقوای الهی و ترک معاصی دعوت می‌کنم، امیرالمؤمنین(ع) می‌فرمایند: "به خدا سوگند من نمی‌بینم هیچ بنده‌ای از بندگان خدا تقوای مفیدی داشته باشد، مگر اینکه زبان خود را کنترل کند." و این بدان معناست که افرادی که می‌خواهند اهل‌تقوا باشند در قدم نخست باید زبان خود را کنترل کنند.

وی ادامه داد: زبانی که دروغ بگوید، غیبت کند، تهمت بزند، شایعه‌پراکنی کند و غیره، انسان را از تقوا دور می‌کند. زبان به‌عنوان قطعه خطرناک از بدن است چراکه نه‌تنها سر آدم بلکه معنویت آن را نیز بر باد می‌دهد و امید است که تمامی اعضای بدن ما در کنترل خودمان باشد.

امام جمعه اصفهان در جمع بسیجیان و نمازگزاران پیرامون صفات مؤمن در قرآن تصریح کرد: یکی از خواص بسیجی بودن این است که با عمل راهنمای دیگران باشند، در ابتدای سوره مؤمنون 7 این صفت را خداوند برای مؤمن بیان کرده است، مؤمنانی رستگار هستند که در نماز خود خشوع دارند و خشوع در نماز به‌معنای آن است که بفهمیم مقابل چه‌کسی قرار گرفته‌ایم و با چه‌کسی صحبت می‌کنیم. صفت دوم مؤمن این است که از لغو پرهیز می‌کند، یعنی کاری را که به درد دنیا و آخرت نمی‌خورد انجام نمی‌دهد.

وی افزود: سومین صفت برای مؤمنان این است که زکات را حتماً انجام دهند، چراکه یکی از واجبات و ارکان عبادت زکات است که در همه جا به‌همراه نماز ذکر می‌شود. مؤمن کسی است که دامن خود را پاک نگه‌دارد و این صفت شامل مرد و زن مؤمن می‌شود، در چندین جای قرآن کریم دستور داده شده است که مؤمنان حتی مقدمات آلودگی را همانند نگاه به نامحرم انجام ندهند و دامن خود را به پاکی نگه‌دارند، در این راستا امام صادق(ع) نیز نگاه را تیر مسموم شیطانی خوانده‌اند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد بیان کرد: خداوند متعال به گردش چشمان ما آگاه است، این در حالی است که خداوند علاوه بر مردان به زنان مؤمن نیز دستور داده است که دامن خود را حفظ و نگاه خود را کنترل کنند و حتی لازم است که زینت‌های خود را نیز از چشمان افراد نامحرم به‌دور نگه‌‌دارند، بنابراین یکی از صفات و واجبات عبادی ما برای زن و مرد پاکدامنی و عفت است و برای این کار باید دامن خودمان را پاک نگه‌داریم و از نگاه به نامحرم خودداری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امید است که خداوند توفیقی به ما عنایت بفرماید تا بتوانیم تمامی صفات یک مؤمن واقعی را کنار هم داشته باشیم.

اخبار مرتبط

سیاست‌‌گذاری‌های سرمایه‌داری، عامل اصلی افزایش اعتراضات

پدر سیدعلی سیدی: فوت پسرم ربطی به اغتشاشات ندارد

توضیحات دانشگاه شریف درباره وقایع دهم مهرماه این دانشگاه

0 نظر

ارسال نظر

capcha