۵ شهردار و ۱۸ دهیار استان همدان اخطار محیط زیستی گرفتند/معرفی ۱۳ دهیار به دادگاه

۵ شهردار و ۱۸ دهیار استان همدان اخطار محیط زیستی گرفتند/معرفی ۱۳ دهیار به دادگاه

به گزارش سراج24 همدان؛ حجت لطفی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پنج شهردار و ۱۸ دهیار به دلیل عدم مدیریت صحیح پسماند اخطاریه محیط زیستی دریافت کردند و ۱۳ دهیار نیز به دادگاه معرفی شدند.

وی افزود: این ۱۳ دهیار که برای رسیدگی قضایی به دادگاه معرفی شدند، علی رغم دریافت اخطاریه های متعدد، اقدام موثری برای مدیریت اصولی پسماند در حوزه خود انجام نداده بودند.

رئیس اداره بازرسی، مدیریت عملکرد و مسئول امور حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: عدم مدیریت پسماند موجب آلودگی محیط زیست از جمله آب‌های سطحی و زیرزمینی و آلودگی خاک و رها شدن کیسه‌های پلاستیکی در محیط می‌شود که نظارت و مسؤولیت حسن اجرای قانون مدیریت پسماند بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست است.

وی بیان کرد: بر اساس ماده ۷ قانون مدیریت پسماند، مدیریت اجرایی تمام پسماندها غیر از صنعتی و ویژه در شهرها و روستاها‌و حریم آنها به عهده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و در خارج از حوزه و وظایف شهرداری‌ها و‌ دهیاری‌ها به عهده بخشداری‌هاست.

لطفی با بیان اینکه مدیریت اجرایی پسماندهای صنعتی و ویژه به‌ عهده تولیدکننده است صیانت از محیط زیست را امری لازم و ضروری دانست و گفت: ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست باید پدیده‌ای همگانی شود که در این راستا ضمن پاسداشت زحمات حافظان زیست‌محیط با مخلان نیز برخورد می‌شود.

اخبار مرتبط

عرضه بیش از 116 میلیون مترمکعب CNG در همدان

جریان دانشجویی نقش خود در گام دوم انقلاب را بازتعریف کند/ دانشجو باید جهاد تبیین داشته باشد

نصب برچسب نرخنامه مصوب کرایه تاکسی در همدان/ افزایشی در کرایه نداریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha