هدف تشکیل دادگاه نمایشی آبان در انگلیس اتهام‌زنی دروغ به ایران است

هدف تشکیل دادگاه نمایشی آبان در انگلیس اتهام‌زنی دروغ به ایران است

به گزارش سراج24؛ جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به برگزاری دادگاه‌ نمایشی درباره حوادث بنزینی آبان 98، گفت: انگلیسی‌ها با برپایی این دادگاه‌های ساختگی در صددند تا جای شاکی و متهم را در ارتباط با آبان ماه سال 98 عوض کنند.

وی افزود: همگان به خاطر دارند نارضایتی‌های مردم با تحریک و دخالت انگلیسی‌ها به یک آشوب تبدیل شد و آنها بودند که زمینه را برای اغتشاشات و تخریب اموال عمومی توسط اشرار فراهم آوردند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: شاهد این مدعا هم حضور سفیر انگلیس در یکی از تجمعات غیرقانونی در سال 98 بود و حال کشوری که سفیرش علنا در میان آشوبگران و در حال تصویربرداری از آشوب‌های خیابانی در سال 98 مشاهده شده، به دنبال دادگاه‌های ساختگی به دنبال رفع اتهام از خود و اتهام زدن به نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: دولت انگلیس به جای این کارها باید پاسخگوی عملکرد ناشایست خود در قبال ملت ایران در صحنه‌های مختلف باشد که در مورد اقدامات مداخله جویانه دولت انگلیس می‌توان به دخالت‌های آنها در فتنه 88، آشوب‌های سال 98 و... اشاره کرد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: هم اقدامات سفیر انگلیس در سال 98 مداخله در امور داخلی ایران بود، هم تشکیل دادگاه‌های ساختی توسط دولت انگلیس دخالت در امور ایران است، مضاف بر اینکه تشکیل این دادگاه‌ها بر اساس یکسری حرف‌های دروغ و با هدف اتهام‌زنی به کشور و حاکمیت ایران تشکیل شده است.

اخبار مرتبط

آیت‌الله مصباح فیلسوفی روشن ضمیر و حامی ولایت بود

اتهامات شورای همکاری‌خلیج فارس بی‌اساس است

عادی‌سازی روابط تجاری ایران باید به طور کامل در مذاکرات وین محقق شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha