اینستاگرام به‌زودی برای احراز هویت کاربران از ویدیوی سلفی استفاده خواهد کرد

اینستاگرام به‌زودی برای احراز هویت کاربران از ویدیوی سلفی استفاده خواهد کرد

به گزارش سراج24؛ اینستاگرام سال‌هاست که با مشکل ربات‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کند. این ربات‌ها توانایی آن را دارند که پیام‌های اسپم برای کاربران ارسال کنند یا اینکه برای آزار دیگران یا افزایش تعداد لایک‌ها و فالوورها مورد استفاده قرار بگیرند. حالا به نظر می‌رسد که اینستاکرام قصد دارد با ارائه یک قابلیت احراز هویت ویدیویی، جلوی آن‌ها را بگیرد.

به‌گفته فروم توسعه‌دهندگان XDA، اینستاگرام از سال گذشته مراحل تست این قابلیت را شروع کرده اما ظاهراً در میانه راه به مشکلات فنی بر خورده بود. اکنون کاربران اینستاگرام گزارش داده‌اند که اینستاگرام از آن‌ها خواسته است تا با یک ویدیوی سلفی هویت خودشان را تائید کنند.

فرد دیگری به نام بتینا ماکالینتال نیز یک اسکرین‌شات از این ماجرا در توییتر خودش منتشر کرده است که از او خواسته شده تا از تمام زوایای صورتش ویدیو بگیرد تا ثابت کند یک شخص واقعی است. هنوز مشخص نیست که این قابلیت هنوز در مرحله تست است یا اینکه به‌تدریج در حال عرضه شدن است. اینستاگرام هنوز واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداده است.

این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که فیس بوک اخیرا اعلام کرده بود قصد غیرفعال کردن یکی از قابلیت‌های تشخیص چهره پلتفرم‌های خود را دارد. با این‌حال، طبق اسکرین‌شات‌هایی که امروز منتشر شده‌اند، اینستاگرام برای قابلیت جدید خود اصلاً از فناوری تشخیص چهره استفاده نخواهد کرد و ویدیوها نیز ظاهراً بعد از ۳۰ روز پاک خواهند شد.

فیس بوک بارها اطمینان داده است که اطلاعات شخصی کاربران را ذخیره نمی‌کند یا آ‌ن‌ها را به شرکت‌های شخص ثالث نمی‌فروشد، اما خیلی‌ها نسبت به این شرکت بی‌اعتماد هستند و باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا این قابلیت ویدیوی سلفی درنهایت برای احراز هویت کاربران ارائه می‌شود یا نه.

اخبار مرتبط

اینستاگرام با ابزار هوش مصنوعی جدیدی، سن کاربران را از روی چهره آن‌ها تخمین می‌زند

روسیه اینستاگرام را مسدود کرد

چگونه در "اینستاگرام" پیج تجاری بسازیم + تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha