نشریه هیل:

بحران تورم در آمریکا بدتر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد

بحران تورم در آمریکا بدتر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد

به گزارش سراج24؛ شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) که معروف ترین شاخص برای اندازه گیری تورم است، نشان می دهد که قیمت محصولات و خدمات مصرفی در آمریکا از اکتبر (مهر-آبان) ۲۰۲۰ تا اکتبر سال جاری ۶.۲ درصد افزایش یافته است که بالاترین افزایش در نزدیک به ۳۱ سال گذشته به حساب می آید.

داده‌های شاخص قیمت مصرف کننده از اداره آمار آمریکا همچنین نشان می‌دهد که تقریباً تمام جنبه‌های اقتصاد ایالات متحده تحت تأثیر تورم قرار گرفته است.

براساس گزاش آمار، براساس  شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا، قیمت شیر ‌۱۷ درصد، قیمت تخم مرغ ۴۲، قیمت خدمات انرژی بیش از ۱۱ درصد افزایش یافته است.

بدتر از چیزی که در گزارش شاخص قیمت مصرف کننده آمده آن است که طبق ارزیابی دقیق تر از صنایع کلیدی، میلیون ها خانواده آمریکایی بویژه کسانی که به دنبال خرید کالاهایی با قیمت بالا مانند خودرو یا خانه هستند، تحت تاثیر تورم بیشتری نسبت به آن چیزی که در شاخص قیمت مصرف کننده قید شده است، قرار گرفته اند.

برای مثال، مرکز ارزیابی کلی بلو (Kelley Blue Book) که قیمت خودرو در آمریکا را مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهد، در ماه اکتبر میانگین قیمت یک خودروی جدید از پایان سال ۲۰۲۰ به میزان ۵۰۰۰ دلار افزایش یافته است.

براساس گزارش مرکز کلی بلو یک وسیله نقلیه موتوری جدید اکنون به طور متوسط ‌۴۵۰۰۰ دلار قیمت دارد که بالاترین رقم ثبت شده است.

به نوشته نشریه هیل، بحران تورم میلیون‌ها آمریکایی را از بازار مسکن خارج کرده و خرید اقلامی مانند خودرو را برای بسیاری از خانواده‌ها غیرممکن می‌کند در نتیجه فروش خودرو از آگوست تا سپتامبر ۷.۳ درصد کاهش یافته است.

اخبار مرتبط

آمریکا تهدیدی علیه صلح جهانی و شهروندانش است

رأی الیوم: آیا سفر پلوسی به تایوان جنگ به پا خواهد کرد؟

سید حسن نصرالله: آمریکا و اسرائیل، بزرگترین مظهر شیطان هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha