رئیس ستادکل نیروهای مسلح:

امنیت پایداری را در مرزهای جنوب‌شرق شاهدیم/ اشراف "اطلاعاتی و عملیاتی" مطلوبی بر مرزهایمان داریم

امنیت پایداری را در مرزهای جنوب‌شرق شاهدیم/ اشراف "اطلاعاتی و عملیاتی" مطلوبی بر مرزهایمان داریم

به گزارش سراج24؛ سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری صبح امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه کشفیات پلیس سیستان و بلوچستان در حوزه مبارزه با باندهای قاچاق مواد مخدر‌ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در 2 روز گذشته از مرزهای سیستان و بلوچستان بازدید کردیم که خوشبختانه وضعیت نسبت به گذشته تحول مثبت چشمگیری داشته است و به‌عبارتی امنیت مرزهای این خطه از کشور در سال‌های اخیر روز به روز بهتر شده است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر شرارت، ناامنی و قاچاق در سیستان و بلوچستان کاهش پیدا کرده است، افزود: این شرایط مطلوب حاصل اشراف اطلاعاتی، اقدام‌های عملیاتی و تلاش شبانه‌روزی و قابل تقدیر مرزبانان ما در نیروی انتظامی و سپاه پاسداران است.

وی با بیان اینکه شاخص‌ها بیانگر ارتقای امنیت در مرز و داخل استان هستند، گفت: خوشبختانه کشور پاکستان نیز اقدامات مناسبی در ایجاد موانع مرزی، توسعه پاسگاه‌ها و ازدیاد نیروهای مدافع مرز انجام داده و در این زمینه با هماهنگی کامل با مرزبانان جمهوری اسلامی ایران در حال فعالیت هستند که با تداوم این شرایط امید داریم امنیت مرزی توسعه یابد و شاهد تبدیل این مرز به مرز صلح، دوستی و امنیت پایدار باشیم.

سرلشکر باقری تصریح کرد: با مجموعه اقدامات ارزشمند صورت‌گرفته برای توسعه اشراف اطلاعاتی فنی شامل تصویری و الکترونیکی می‌توان گفت امروز شاخص‌های امنیتی سیستان و بلوچستان با دیگر نقاط کشور تفاوت چندانی ندارد و این امر نویدبخش فراهم شدن زمینه فعالیت سرمایه‌گذاران و تلاشگران عرصه‌های گوناگون برای حضور فعال و توسعه اقتصادی منطقه است.

 رئیس ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: مقابله جدی با قاچاق مواد مخدر در این استان در دستور کار نیروی انتظامی است و در این زمینه مناسب عمل شده است و عزیزان در حال تلاش هستند مقابله جدی‌تری داشته باشند؛ همچنین در کشف و برخورد با باندهای انتقال سلاح، توفیقات خوبی را شاهد هستیم و با تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد امنیت سیستان و بلوچستان روز به روز تقویت می‌شود.

* پاکستان در حال انجام تعهدات خود در خصوص انسداد مرز است

سرلشکر باقری همچنین در بازدید از مرز‌های سراوان، ریمدان، میرجاوه و پایانه و گمرک مرزی میرجاوه اظهار داشت: در این سفر سه‌روزه از مرز‌های سیستان و بلوچستان بازدید و مسائل و مشکلات مرزی و نیز بازارچه‌های مرزی بررسی خواهد شد.

وی گفت: امروز به‌صورت هوایی از مرز‌های ریمدان و سراوان و میرجاوه بازدید و حضوری مشکلات پایانه و گمرک مرزی میرجاوه بررسی شد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: کشور پاکستان هم در حال انجام تعهدات خود در خصوص انسداد مرز است و چند کیلومتری از مرز را توسط سیم خاردار حصارکشی کرده است.

سرلشکر باقری اضافه کرد: این کشور در جهت توسعه منطقه و کمک به معیشت مرزنشینان همراهی کرده است که بازارچه‌های مرزی فعال باشد و از راه‌اندازی بازارچه‌های جدید هم استقبال کرد.

اخبار مرتبط

باند بزرگ قاچاق موادمخدر در غرب خوزستان منهدم شد

به وضعیت مردم سیل‌زده استان‌های جنوبی کشور رسیدگی شود

راه شهید سلیمانی را ادامه می‌دهیم/ تلاش حاج قاسم برای وحدت افزایی

0 نظر

ارسال نظر

capcha