وزیر خارجه لبنان:

حزب الله رکنی اساسی در لبنان است

حزب الله رکنی اساسی در لبنان است

به گزارش سراج24؛ «عبدالله بوحبیب» وزیر خارجه لبنان گفت: هسته بحرانی که برای رسیدگی به تنش به وجود آمده در روابط لبنان و عربستان تشکیل شده بود در نتیجه عوامل داخلی و خارجی شکست خورد و این هسته دیگر وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ما با «نجیب میقاتی» نخست‌وزیر در تماس هستیم گفت: ما هیچ اختلافی با کشورهای عربی خلیج فارس نداریم و عمان و قطر روابط خود را با لبنان قطع نکرده‌اند و سفیر لبنان همچنان در امارات حضور دارد.

وزیر خارجه لبنان گفت: ظلم عربستان سعودی در برخورد با لبنان قابل درک نیست. مشکلات بین دو کشور  قبل از قطع روابط میان آنها از طریق گفت‌وگو حل می‌شود.

بوحبیب خطاب به وزیر خارجه سعودی که حزب الله را عامل ایجاد تنش در روابط کشورش با بیروت دانسته بود گفت: حزب الله رکنی اصلی در لبنان است،  اما تنها رکن در لبنان نیست و نماینده همه لبنان محسوب نمی‌شود و هر گروهی در لبنان ویژگی‌های خود را دارد که از آن دست برنمی‌دارد.

وزیر خارجه لبنان افزود: دولت فعلی از زمانی که تشکیل شده با مشکلات مواجه است از همین رو نمی تواند تشکیل نشست بدهد تا تصمیمی یکپارچه درباره «جرج قرداحی» بگیرد.

عربستان سعودی جمعه گذشته به دلیل اظهارات جورج قرداحی وزیر اطلاع‌رسانی لبنان درباره جنگ یمن، سفیر لبنان را احضار کرد و از او خواست ظرف 48 ساعت خاک عربستان را ترک کند.

بحرین و امارات و کویت نیز به‌تبعیت از عربستان سعودی، به سفیر لبنان در منامه 48 ساعت وقت دادند تا خاک بحرین را ترک کنند.

قرداحی قبل از اینکه به‌عنوان وزیر اطلاع‌رسانی لبنان انتخاب شود، در برنامه‌ای تلویزیونی جنگ عربستان علیه یمن را بیهوده خوانده و گفته است که انصارالله یمن هماننند حزب‌الله از خود و کشورشان دفاع می‌کند.

اخبار مرتبط

واکنش حزب الله لبنان به جنایت هولناک ائتلاف سعودی اماراتی در یمن

دیدار نماینده ویژه آمریکا با دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس

روزهای سختی در انتظار عراق است

0 نظر

ارسال نظر

capcha