رئیس شورای عالی سیاسی یمن:

سازمان ملل بر جنایات ائتلاف سعودی در یمن سرپوش می گذارد

سازمان ملل بر جنایات ائتلاف سعودی در یمن سرپوش می گذارد

به گزارش سراج24؛ به نقل از المسیره، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد از یمن به عنوان کشورهای پیشرو در پیوستن به این سازمان به عنوان مسئول حفظ صلح و امنیت بین المللی یاد کرد.

مهدی المشاط در عین حال تاکید کرد: متأسفانه سازمان ملل متحد با فراهم کردن سرپوش سیاسی برای جنایات متجاوزان، نقش منفی در یمن ایفا کرد.

وی گفت: از مواضع شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل که سیاست یک بام و دو هوا را دنبال می‌کنند و با متهم کردن قربانی، جنایتکار را از مسئولیت معاف می‌کنند تعجب می‌کنیم.

المشاط افزود: بیانیه اخیر شورای امنیت که در پی آن شاهد حملات هوایی ائتلاف به غیرنظامیان و تأسیسات غیرنظامی بودیم دلیلی واضح بر نقش جانبدارانه این شورا است. تداوم سیاست‌های جانبدارانه سازمان ملل متحد نقش این سازمان نزد مللت های جهان را بی ارزش می‌کند.

وی ادامه داد: محاصره یمن نشانگر نادیده گرفتن تمام قوانین و مقررات بین المللی است که این اقدامات را جنایت جنگی و مجازات و نسل کشی دسته جمعی می‌دانند. عدم تمدید تیم کارشناسان سازمان ملل یکی دیگر از دلایلی است که حقیقت جانبداری مستمر علیه یمن را ثابت می‌کند.

رئیس شورای عالی سیسای یمن در عین حال بر حق مردم یمن برای دستیابی به استقلال و آزادی تاکید کرد و گفت: فکر می‌کنیم زمان برای سازمان ملل متحد برای عمل به نقش خود و مسئولیت پذیری مقابل ملت یمن فراهم است. ما تاکید می‌کنیم که کرسی جمهوری یمن در سازمان ملل همچنان خالی است و کسی که آن را اشغال کرده است نماینده مردم یمن نیست.

المشاط همچنین از سازمان ملل خواست تا تعدی به کرامت و آمال مردم یمن را متوقف نماید چرا که تاریخ آنها را به خاطر اشتباه در به رسمیت شناختن یک مشروعیت غیرحقیقی نخواهد بخشید.

اخبار مرتبط

عملیات پهپادی نیروهای یمنی علیه ائتلاف متجاوز سعودی

رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل محکوم شد

ایران باید از مزایای اقتصادی برجام بهره‌مند شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha