پشت پرده فتنه رژیم صهیونستی در تنش اخیر ایران با آذربایجان

پشت پرده فتنه رژیم صهیونستی در تنش اخیر ایران با آذربایجان

به گزارش سراج24؛ امین سیفی: طی چند هفته اخیر موضوع تنش میان ایران و آذربایجان و اقدامات متقابل دو طرف با بازتاب های متفاوتی روبرو شد.
 از اظهارات نماینده پارلمان آذربایجان علیه تمامیت ارضی ایران گرفته تا مصاحبه الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان، که حضور کامیون های ایرانی در منطقه قره باغ را بهانه ایجاد مجادله با ایران عنوان نمود.
 اظهاراتی که با پاسخ رسمی مقامات کشورمان نیز روبرو شد.

اما این همه ماجرا نبود. می توان گفت موضوع اصلی مربوط به درگیری دوکشور ارمنستان و اذربایجان در منطقه نخجوان و حضور عناصر صهیونیستی در پشت پرده چنین اقداماتی است؛ اقداماتی که با همکاری مهره هایی همچون ترکیه درنهایت با هدف ناامنی ایران انجام می پذیرد.

آذربایجان با حمایت ترکیه و رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند با اتصال مرزهای خود از طریق تکمیل طرح کانال زنگزور، یکی از مهمترین کریدورهای اقتصادی ایران را قطع کند.

به این ترتیب اتصال زمینی ایران و ارمنستان قطع شده و در نتیجه تجارت ایران با کشورهای شرق آسیا با بحران بزرگ مواجه خواهد شد!

در این بین نقش رژیم صهیونیستی در پشت پرده این ماجرا قابل توجه است؛ چرا که این رژیم با تحریک کشورهای منطقه، اتحادی در جهت ایجاد ناامنی برای ایران در منطقه قفقاز به وجود می‌آورد.
بدین ترتیب جمهوری اسلامی را در منگنه ای قرار میدهد که از جنوب (کشورهای عربی)، شرق (تحولات افغانستان و قدرت گرفتن طالبان)، شمال غرب و احتمالاً غرب (تحولات عراق) منفعل سازد و تهران را به عنوان یکی از بازوان محور مقاومت نسبت به سیاست های منطقه ای به عقب‌نشینی وادار نماید.

البته جمهوری اسلامی نیز سکوت نکرده و تا کنون اقداماتی در این باره انجام داده است؛
به طور مثال سیاست های نظامی و دیپلماسی مختلفی همچون رزمایش فاتحان خیبر و دیدار با مقامات ارمنستان برای پیگیری و ایجاد شرایط پایدار تجاری.
اما در این بین چیزی که بیشتر از همه مورد توجه است همان تذکر و نصیحت رهبر انقلاب درمورد اتفاقات شمال غربی کشور است. 
ایشان در این باره فرمودند: "کسانی که برای برادران خود چاه می‌کنند، خودشان اول در چاه می‌افتند."
واضح است مقامات سیاسی کشور آذربایجان باید مراقب تله رژیم صهیونیستی باشند و خود را درگیر آتشی که عاقبت خوبی در انتظارشان نیست نکنند.

اخبار مرتبط

رزم ملی قهرمانان | نیازمند حمایت معنوی از تیم ملی هستیم

چرا رهبر انقلاب بر ترس غرب از الگوی پیشرفت ایران تأکید کردند؟

نه یک جان بلکه گر صد جان بود، سازم فدای تو

0 نظر

ارسال نظر

capcha