مادر شهید فلسطینی از درس‌های قرآن برای صبر و آزادگی می‌گوید

مادر شهید فلسطینی از درس‌های قرآن برای صبر و آزادگی می‌گوید

به گزارش سراج24؛ امینه حسن زهران، بانوی ۷۴ ساله فلسطینی اهل شهرک بدو در شمال غرب قدس اشغالی  است که فرزند ۳۰ ساله‌اش، احمد یک هفته پیش پس از اینکه ۱۵ روز تحت تعقیب رژیم صهیونیستی بود، توسط نظامیان این رژیم به شهادت رسید.

ام زهران شش فرزند پسر و شش دختر دارد. پسر دیگر او، زهران ۲۳ سال پیش دو سال تحت تعقیب رژیم صهیونیستی بود، اما در سال ۱۹۹۸ این رژیم با منفجر کردن تلفن همراه زهران در حالی که سوار برخودرو در منطقه صنعتی رام الله در مرکز کرانه باختری بود، او را شهید کرد.

از ۳۰ سال پیش خانه ام زهران و فرزندان و نوه‌های او همواره مورد حمله نظامیان صهیونیست قرار دارد و روزی که با الجزیره مصاحبه می‌کرد ۱۰ نفر از فرزندان و نوه‌هایش در بازداشت رژیم صهیونیستی بودند.

این بانوی فلسطینی با بیان اینکه رژیم اشغالگر از هیچ عذابی در حق خانواده آنها کوتاهی نکرده است، گفت: قبل از شهادت احمد یک افسر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی او را تهدید کرد که اگر این پسر را تحویل ندهند؛ پیکر او را داخل کیسه تحویل خانواده‌اش خواهند داد.

ام زهران می‌گوید که با آیاتی از قرآن کریم جواب این نظامی صهیونیست را داده و گفته است: «لن یصیبنا إلا ما کتب الله لنا» و «إنّ وعد الله حق».

او گفت: من به آنها گفتم احمد اگر بمیرد شهید شده است و ما راضی هستیم به رضای خدا. از جاسوس‌ها و سربازانت بخواه که به دنبالش بگردند، چون او برای شهادت رفته است و از خدا می‌خواهم بهترین را برای او رقم بزند.

ام زهران افزود: افسر صهیونیست در جواب، مرا دیوانه خواند و نیروهایش را برای مجازات اهالی خانه و حتی همسایگان فرستاد که به رویمان گاز اشک‌آور و بمب‌های صوتی شلیک می‌کردند و هر روز خانه‌هایمان را جستجو کرده و اسباب و اثاثیه‌مان را تخریب می‌کردند تا بالاخره احمد را گرفته و به شهادت رساندند و پیکر او را هم تحویل ندادند.

وقتی از ام زهران درباره سطح سوادش می‌پرسند با تبسم جواب می‌دهد که تا کلاس ششم ابتدایی درس خوانده اما تا به امروز ۱۰ جزء قرآن کریم را حفظ کرده است و قرائت بخشی از سوره بقره هم ذکر هر روز اوست و می‌گوید که با خواندن این سوره دلش از غم و درد روزگار آرام می‌گیرد.

ام زهران می‌گوید که هر صبح و شب هم یک جزء قرآن را تلاوت می‌کند و به فرزندان و نوه‌هایش هم قرآن را آموزش می‌دهد. او افزود که برخی فرزندان و نوه‌هایش در مساجد شهرکشان به مردم قرآن یاد می‌دهند.

ام زهران فرزندانش را ذریه صالح توصیف می‌کند و به مادران فلسطینی و غیرفلسطینی سفارش می‌کند که روی تربیت صالح فرزندانشان کار کنند تا آزاده باشند و زیر بار ذلت و بردگی نروند، زیرا عاقبت همه مرگ است و این مرگ باید با شرافت، عزت و دفاع از آزادی سرزمین و عزت آن همراه باشد.

اخبار مرتبط

افزایش چشمگیر تجاوز جنسی در ارتش رژیم‌ صهیونیستی

آن که می‌خواست ایران را نابود کند؛ از دور خارج شد

زخمی شدن فرمانده ارشد صهیونیست در تیراندازی در نابلس

0 نظر

ارسال نظر

capcha