بحرالعلوم

ارائه گزارشی از جریان حفظ قرآن در کشور به مقام معظم رهبری

ارائه گزارشی از جریان حفظ قرآن در کشور به مقام معظم رهبری

به گزارش سراج24؛ محمدمهدی بحرالعلوم، معاون آموزش مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگویی با اشاره به اولین دوره پایش از دستگاه‌های عضو ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم در ماه‌های گذشته گفت: پس از پایان این پایش و برگزاری جلسات تحلیل و بررسی نتایج آن، مقرر شد تا این نتایج به بالاترین مسئول دستگاه‌های عضو ستاد نیز ارائه شود تا در جریان نقاط ضعف و قوت فعالیت‌های مربوط به حفظ قرآن در دستگاه مربوط به خود قرار گیرد.

وی افزود: برای اینکه میزان اهتمام دستگاه‌ها و مسئولان به فعالیت‌های مربوط به حفظ، بعد از اعلام نتایج پایش مورد بررسی قرار گیرد مقرر شد تا دور دوم پایش‌ها نیز در نیمه دوم سال اجرا شود. در این پایش به بررسی عملکرد دستگاه‌ها پس از اعلام نتایج پایش اول خواهیم پرداخت، در واقع از طریق این پایش نتیجه اصلاح، تسهیل و انجام کارهای مربوط به حفظ قرآن در دستگاه‌ها به دست خواهد آمد.

بحرالعلوم با تأکید بر اینکه در بین مجموعه اقداماتی که برای دستگاه‌ها تعریف شده است، اقداماتی هستند که در بازه زمانی شش ماهه قابل اجرا نیستند، گفت: برای رفع این مشکل آثار و نشانه‌های در دستور کار قرار گرفتن این اقدامات در پایش دوم مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مسئول دبیرخانه ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم همچنین به مصوبه این ستاد مبنی بر ارائه گزارشی از جریان حفظ قرآن کریم در کشور به مقام معظم رهبری تا پایان سال اشاره و تصریح کرد: با اجرای پایش دوم گزارش دقیق‌تری از فعالیت‌های مربوط به حفظ به دست خواهد آمد و همین می‌تواند مبنای گزارشی که قرار است به مقام معظم رهبری ارائه شود، قرار گیرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر از دستگاه‌ها خواسته‌ایم گزارش‌ها را آماده کنند و امیدواریم از ماه آینده دور دوم پایش را عملیاتی کنیم. بر اساس نتایجی که در دور اول پایش به دست آمد به این نتیجه رسیدیم که برخی از اقدامات تعریف شده برای دستگاه‌ها باید اصلاح شود، لذا از دستگاه‌ها خواسته‌ایم تا نظر خودشان را در مورد این اقدامات ارائه دهند تا به یک تصمیم قطعی برسیم.

اخبار مرتبط

ارائه پیشنهاد طرح جامع ارتقای کیفی مؤسسات قرآنی

کنگره بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی رهبر معظم انقلاب برگزار می شود

جشنواره ملی « قرآن همراه این روزهای من» برگزار می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha