پلیس فتا:

نصب برنامه از لینک‌های ناشناس ممنوع/ اپلیکیشن‌ها را از سایت‌های مرجع دانلود کنید

نصب برنامه از لینک‌های ناشناس ممنوع/ اپلیکیشن‌ها را از سایت‌های مرجع دانلود کنید

به گزارش سراج24؛ سرهنگ علی‌محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در گفت‌وگویی به موضوع نصب اپلیکیشن از لینک‌های ناشناس اشاره و اظهار داشت: اخذ دسترسی از گوشی‌های تلفن همراه و سوء استفاده از آن خطرجدی است که در صورت نداشتن آگاهی کافی امنیت سایبری شهروندان را تهدید می‌کند.

 رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا تصریح کرد: این تهدید در حال حاضر به صورت عمده از طریق آلوده‌سازی گوشی هوشمند به واسطه ارسال لینک‌های مخرب و حاوی بدافزار صورت می گیرد.

سرهنگ رجبی گفت: لینک‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی، پیامک‌ها و پیوست ایمیل یا متن ایمیل می‌تواند باعث آلوده شدن سیستم کاربران به بدافزارها شود و کلیک دزدی و هدایت کاربران به سایت‌های جعلی از پیامدهای آلوده شدن سیستم کاربران توسط این لینک‌هاست.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به کاربران توصیه کرد: از نصب هرگونه برنامه از لینک‌های ناشناس در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، واتساپ یا اینستاگرام خودداری کرده و اپلیکیشن های مورد نیاز خود را صرفا از مارکت‌های معتبر و سایت های مرجع دانلود و نصب کنند.

اخبار مرتبط

میانگین حقوق سربازان ۱۱۵ درصد افزایش یافت

هشدار پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری و سودجویی در پوشش وام فرزندآوری

چگونه گرفتار اسکیمر نشویم/ توصیه‌های پلیس

0 نظر

ارسال نظر

capcha