برپایی نهضت مومنانه در آخرین روز از هفته دفاع مقدس

برپایی نهضت مومنانه در آخرین روز از هفته دفاع مقدس

به گزارش سراج24، سردار برسلانی جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران در آئین نهضت کمک‌های مومنانه کارگران دیار علوی در حسینیه عاشقان ساری، اظهار کرد: بنابر سخنان مرحوم علامه حسن‌زاده آملی، عالم فقیه مجاهد و ولایت‌مدار،  ایشان تبعیت محض از مقام معظم رهبری را ضروری می‌دانستند، در این صورت موفقیت‌ ما چند برابر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این برنامه خدمتی مومنانه از سازمان بسیج کارگری و کارخانجات سپاه کربلا است،گفت: انسجام و ایجاد همدلی توسط بسیج شکل می‌گیرد، همه اینها نشات گرفته از دوران دفاع مقدس است.

*موفقیت‌های امروز حاصل تجارب دفاع مقدس است

برسلانی تصریح کرد: چنانچه نگاه دفاع مقدسی سرشار از ایثار، انفاق، ازخودگذشتگی و شجاعت را سرلوحه همه امور قرار دهیم پیروزی حاصل جمهوری اسلامی خواهد بود‌.

جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه موفقیت‌های امروز حاصل تجارب دفاع مقدس است، تاکید کرد: امروزه شاهد تفکر بسیجی در کشورهای همجوارمان هستیم چرا که این بسیجیان بودند که توانستند پیروزی‌هایی را کسب کنند، ما هم باید ادامه‌دهنده خوبی باشیم‌.

*توزیع ۲۷۰ بسته در چهارمین مرحله از نهضت مومنانه/ توزیع کمک ۶ میلیارد تومانی بین کارگران

در ادامه سیدجواد حسینیان مسوول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان مازندران، با بیان اینکه همزمان با آخرین روز از هفته دفاع مقدس آیین توزیع کمک‌های مومنانه برگزار شد، اظهار کرد: در چهارمین مرحله کمک‌های مومنانه با همکاری اداره تعاون، شاهد توزیع ۲۷۰ بسته معیشتی به همراه لوازم‌التحریر هستیم.

وی با بیان اینکه تاکنون ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی تقدیم کارگردان زحمتکش استان مازندران شد، افزود: جامعه هدف ما در استان مازندران بیش از ۶۰۰ هزار نفر کارگر هستند که با احتساب افراد خانواده تعدادشان به یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر می‌رسد، این مسؤولیت ما را سنگین‌تر کرده است.

حسینیان با تاکید بر اینکه رفع مشکلات و موانع پیش پای کارگران از اهداف اصلی سازمان است، گفت: در این راستا اقداماتی از قبیل شناسایی ۲ هزار و ۶۰۰ مرکز تولیدی دچار آسیب‌های جزیی و کلان صورت گرفت که مشکلاتشان تا حدودی برطرف شد. 

مسؤول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان مازندران با اشاره به اینکه حقوق کارگری کفاف گذران زندگی کارگران را نمی‌دهد، ادامه داد: در این خصوص با اقداماتی همچون؛ ایجاد فضای همدلی و برابری، فعال کردن شیفت ایثار، حمایت کارفرمایان و برپایی رزمایش مومنانه در دوران کرونایی سعی کردیم تاحدودی کمک‌حال این قشر باشیم.

این مسؤول در پایان اضافه کرد: قسمت اعظمی از این کمک‌ها به مدد کارفرمایان ما از سطح مراکز تولیدی ما صورت گرفت و این کار تداوم خواهد داشت تا جایی که امیدواریم در روز بسیج مستضعفین ۲ هزار بسته معیشتی توزیع شود.

اخبار مرتبط

آزادراه تهران - شمال تا پایان سال به مازندران متصل می‌شود

اعزام ۲ تیم پزشکی به مناطق کم برخوردار شهر کرمانشاه

اهدای خون برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha