ممنوعیت ورود هیئات به قم در روزهای پایانی صفر

 ممنوعیت ورود هیئات به قم در روزهای پایانی صفر

به گزارش سراج24، در نشست امروز ستاد استانی مبارزه با کرونا که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، بر تشدید نظارت‌ها بر عزاداری‌های روزهای پایانی ماه صفر تأکید شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم در این نشست با تسلیت ارتحال آیت الله علامه حسن زاده آملی از همه دستگاه های استانی بویژه نهادهای حمایتی مانند سازمان بهزیستی و کمیته امداد خواست تا گزارش دقیقی از واکسیناسیون جامعه هدف خود تهیه کنند.

بیژن سلیمان پور همچنین درباره واکسیناسیون اتباع خارجی در قم بیان کرد: واکسیناسیون اتباع خارجی مجاز بدون هیچ مشکلی در حال انجام است و البته همین موضوع درباره اتباع غیرمجاز باید به شیوه شایسته‌ای مدیریت شود.

وی همچنین بر ضرورت توسعه حداکثری واکسیناسیون افراد مرتبط با دانش آموزان تأکید کرد و گفت: شرایط باید به گونه ای مدیریت شود که در صورت راه اندازی آموزش های حضوری، خانواده ها بتوانند با آرامش خاطر فرزندان خود را روانه کلاس‌های درس کنند.

و اما سید مجتبی اشرفی به عنوان معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قم نیز در این نشست و در سخنان کوتاهی خواستار ایفای نقش هنرمندان و استفاده از ظرفیت آنان برای توسعه واکسیناسیون در استان شد.

در ادامه نشست نیز، مدیرکل مدیریت بحران استان با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی در برخی شهرهای استان برای توسعه واکسیناسیون بیان کرد: در برخی از شهرهای استان نیاز به اقناع سازی بیشتر و توجیه مردم برای واکسینه کردن خود وجود دارد.

محسن اروجی ادامه داد: مرکز بهداشت استان نیز آمادگی دارد تا با همکاری شهرداری مناطق، نسبت به راه اندازی مرکز واکسیناسیون اقدام کند.

وی در عین حال به گزارش هفته گذشته درباره پوشش ۸۶ درصدی واکسیناسیون فرهنگیان در مرکز واکسیناسیون اختصاصی آنان اشاره و اضافه کرد: گزارش‌های جدید بیانگر آن است که نُه درصد فرهنگیان استان در دیگر مراکز اقدام به واکسینه کردن خود کرده‌اند و از این رو، درصد پوشش واکسیناسیون در این قشر، ۹۵ درصد اعلام می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان همچنین ابراز امیدواری کرد پوشش واکسیناسیون فرهنگیان استان هرچه زودتر به ۱۰۰ درصد برسد.

اخبار مرتبط

کنگره شهدای روحانی ‌۴ خرداد ماه با حضور مهمانان ملی و بین‌المللی در قم برگزار می‌شود‌

درباره موجودیت گیت‌های بازرسی تصمیم اساسی اتخاذ شود/ تقاضای اشد مجازات برای جنایتکاران

وداع ابدی مردم قم با پیکر پاک مرجع عظیم الشأن شیعیان

0 نظر

ارسال نظر

capcha