آخرین جلسه هیئت دولت در سال 91

اظهارات رئیس جمهور، مشایی و وزیر اطلاعات در آخرین جلسه هیئت دولت در سال 91

اظهارات رئیس جمهور، مشایی و وزیر اطلاعات در آخرین جلسه هیئت دولت در سال 91

به گزارش « سراج24»،در حاشیه آخرین جلسه هیئت دولت مطالبی از سوی رئیس جمهور، اسفندیار رحیم مشایی و وزیر اطلاعات مطرح شد که در ذیل می خوانیم.

 

افزایش حداقل 20 درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان/چهارشنبه تعطیل است

 رئیس‌جمهور از افزایش حداقل 20درصدی حقوق بازنشستگان و کارمندان از ابتدای سال 92 خبر داد. محمود احمدی‌نژاد رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران در پایان جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس درباره اینکه در طول ایام عید آیا بازدیدی از مناطق عملیاتی جنوب کشور خواهید داشت گفت:‌انشالله چنین بازدیدی انجام خواهد شد و عزیزان در حال برنامه‌ریزی آن هستند.

رئیس‌جمهور در پاسخ به سؤال دیگری درباره مصوبات امروز جلسه هیئت دولت اظهار داشت: بر اساس مصوبه امروز جلسه هیئت دولت مقرر شد که حقوق تمام کارمندان و بازنشستگان دولت در سال آینده حداقل 20 درصد افزایش پیدا کند و همچنین مقرر شد تا چهارشنبه هفته جاری نیز تعطیل باشد و مدیران مجموعه‌ها و دستگاه‌های دولتی ساعت کاری را از اضافه‌کار کارمندان مستهلک کنند.

رئیس‌جمهور همچنین در پاسخ به سؤالی درباره اینکه چه پیامی برای ملت ایران در سال جدید دارید، گفت: انشالله سال آینده سالی خوب و خوش برای ملت ایران خواهد بود و این ملت در سال آینده کار بزرگی خواهد کرد و تمام بداخلاقی‌ها را کنار خواهد زد.

احمدی نژاد با اشاره به واریز شدن هدایای خبرنگاران در آخرین چهارشنبه سال به خبرنگاران گفت که جزئیات آن را از بقایی سؤال کنند.

 

مشایی:دولت بنای کار انتخاباتی ندارد

اسفندیار رحیم‌مشایی در پایان جلسه هیئت‌دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که ارزیابی شما از فضای سیاسی و انتخاباتی کشور چیست،‌ گفت:‌ من از هر کس که می‌تواند به کشور خدمت کند دعوت می‌کنم وارد عرصه انتخابات شود،‌ چرا که هرچقدر افراد بیشتر وارد این عرصه شوند می‌توانند سلایق مختلف مردم را جذب کنند و ما نیز به یک انتخابات پر شکوه نیاز داریم.


رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد ادامه داد: برای اینکه مردم به صحنه بیایند باید از هر سلیقه‌ای در انتخابات حضور داشته باشند اما باید دانست که این مسوولیت، مسئولیت سنگینی است و این میدان، میدان نمایندگی ملتی بزرگ است و کار سختی محسوب می‌شود.

مشایی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه گفته می‌شود شعار شما در انتخابات «زنده باد بهار» است،‌ گفت: مگر شعار «زنده باد بهار» امروز داده شده است؟ آقای رئیس‌جمهور یک سال پیش هم در سخنرانی خود این موارد را بیان فرموده بودند.

وی با تأکید بر اینکه دولت شعار انتخاباتی ندارد افزود: دولت بنا ندارد فعالیت و کار انتخاباتی کند.

رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد ادامه داد:‌ توجه دولت در تمام سطوح این است که خدمتگزار مردم باشد و تا آخرین فرصت خود به خدمت ادامه دهد.

مشایی گفت: دولت باید در اجرای انتخابات، فضا را تا آنجا که از دستش بر می‌آید سالم نگه دارد، چرا که به هر ترتیب همه چیز در دست دولت نیست.

وی با بیان اینکه دولت تلاش می‌کند هیچ شائبه‌ای در اجرای انتخابات پیش نیاید و اجرای انتخابات را در نهایت سلامت به پیش ببرد تاکید کرد:با شناختی که از رئیس‌جمهور دارم می‌دانم که ایشان تأکید دارند با هر تخلفی در هر سطحی برخورد جدی شود و مردم مطمئن باشند که انتخابات سالم و با شکوه برگزار خواهد شد.تلخ‌ترین و شیرین‌ترین لحظات سال 91 از زبان وزیر اطلاعات

 وزیر اطلاعات در پایان آخرین جلسه هیئت دولت سال 91 شیرین‌ترین و تلخ‌ترین لحظات خود را در جمع خبرنگاران بیان کرد. حجت‌الاسلام حیدر مصلحی وزیر اطلاعات در پایان آخرین جلسه سال 91 هیئت دولت در پاسخ به سؤالی درباره شیرین‌ترین دستاورد این وزارتخانه در سال جاری گفت: شیرین‌ترین لحظه موفقیت‌هایی است که نظام جمهوری اسلامی ایران در مقاطع مختلف داشته است، به خصوص پیشرفت‌های علمی که برای جمهوری اسلامی به وجود آمده است.

وی افزود:نکته مشترک این موفقیت ها این است که تمام نیروهای ارزشی موجود در نظام در آن دخیل بوده اند و شیرین‌ترین لحظه برای من این است که شاهد این موفقیت‌ها هستم.

 مصلحی در پاسخ به اینکه تلخ‌ترین لحظه چه زمانی است،‌گفت:‌ زمانی  که می‌خواهیم کسانی را که تخلفاتی از آنها سر زده دستگیر کنیم، بسیار سخت است و می‌خواهیم کشوری داشته باشیم که چنین اتفاقاتی در آن نیافتد.

اخبار مرتبط

کامالا هریس؛ رئیس‌جمهور در سایه آمریکا کیست؟

قمارباز زیر میز بازی می‌زند؟/ آمریکا در آستانه یک بحران بزرگ‌تر است

دیدگاه شهید رجایی درباره انتخابات آمریکا

0 نظر

ارسال نظر

capcha