حماس: انتفاضه الاقصی نشانگر کارآمدی مقاومت برای آزادسازی فلسطین است

 حماس: انتفاضه الاقصی نشانگر کارآمدی مقاومت برای آزادسازی فلسطین است

به گزارش سراج24، جنبش حماس به مناسبت بیست و یکمین سالگرد انتفاضه الاقصی بیانیه‌ای منتشر و تأکید کرد که این انتفاضه اعتبار را به مسئله فلسطین بازگرداند.

خبرگزاری شهاب به نقل از حماس گزارش داد، مسئله فلسطین در توافق اسلو از بین رفت، ولی انتفاضه الاقصی، بار دیگر گزینه مقاومت را به عنوان راهی برای آزادسازی فلسطین مطرح کرد.

حماس با بیان اینکه انتفاضه، به یک انقلاب الهام‌بخش برای جنبشهای آزادی‌بخش بدل شد، خاطر نشان کرد: «دشمن صهیونیستی که از انتفاضه الاقصی، درس نگرفت، در نبرد شمشیر قدس با ملت و مقاومتی روبرو شد که مستحکمتر بودند و بر تعداد آنان افزوده شده بود».

این جنبش با بیان اینکه دشمن صهیونیستی همچنان با آتش باز می‌کند و تجاوزاتی علیه ملت فلسطین در قدس، الاقصی مرتکب می‌شود، از خواستار بسیج عمومی مردم فلسطین برای حمایت از مسجدالاقصی شد.

در این بیانیه تأکید شد، تداوم سیاسیت صهیونیستها در خدشه وارد کردن به الاقصی، باعث انفجار تازه‌ای علیه آن خواهد شد و انتفاضه الاقصی نیز بیانگر اتحاد امت اسلامی در برابر توطئه‌ها و نقشه‌های صهیونیستی است.

حماس تصریح کرد،پیروزی بزرگ مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی به ویژه در نبرد شمشیر قدس نشان داد که باید راهبرد ملی را تدوین کرد که مبتنی بر اتحاد و مقاومت به ویژه مقاومت مسلحانه بود.

این جنبش در پایان تأکید کرد که باید به هماهگی امنیتی با صهیونیستها پایان داد، دست مقاومت را در کرانه باختری باز گذاشت و بر روی سازش با رژیم صهیونیستی و دولتهای آمریکا نیز حساب باز نکرد.

تفاضه الاقصی در ۲۸ سپتامبر سال ۲۰۰۰ آغاز شد و تا پنجم فوریه ۲۰۰۵ به طول انجامید. جرقه این انتفاضه که با ورود «آریل شارون» رهبر حزب لیکود و وزیر دفاع وقت دولت «ایهود باراک» به مسجد الاقصی به همراه سه هزار نیروی امنیتی و حرمت‌شکنی این مکان مقدس زده شد سرانجام موجب شهادت ۴۴۱۲ فلسطینی و مجروحیت ۴۸۳۲۲ تن شد.

در جریان انتفاضه ۱۰۶۹ صهیونیست نیز کشته و ۴۵۰۰ تن دیگر زخمی شدند. همچنین ۵۰ تانک مرکاوا و چندین جیپ نظامی و خودروی زرهی صهیونیست‌ها منهدم شد.

اخبار مرتبط

ازسرگیری روابط بین حماس و سوریه محور مقاومت را تقویت می کند

مقابله رزمندگان مقاومت با یورش صهیونیست ها به نابلس

هلاکت نظامی صهیونیست در عملیات تیراندازی قدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha