تالیف زندگینامه شهیده «پروین ناصحی»؛ پزشکی که فرشته نجات رزمندگان شد

 تالیف زندگینامه شهیده «پروین ناصحی»؛ پزشکی که فرشته نجات رزمندگان شد

به گزارش سراج24، نجمه جوادی از مولفان کشورمان درباره تازه‌ترین تالیفش اظهار داشت: رشادت‌ها و فداکاری‌های زنان کشورمان، از دیرباز جزء جدایی‌ناپذیر داستان‌های اساطیری ایرانی بوده است. غیرت و همیتی که هم در پشت صحنه نبرد و هم در میدان مبارزه، بر سیاهی و پلیدی شوریده و یاری‌گر جبهه حق بوده است. هشت سال دفاع مقدس نیز، تجلی‌بخش غیرت زینبی زنان سرزمینمان بوده است.

وی به مادرانی اشاره کرد که عزیز کرده‌هایشان را راهی جبهه می‌کردند، خواهرانی که پشتیبان جبهه بودند و یا مجاهدینی که عفیفانه پا در میدان نبرد گذاشتند تا لبیک گوی امام خویش باشند. او ادامه داد: شهیده «پروین ناصحی» از جمله زنان مجاهد این سرزمین است که با تخصص پزشکی خود شبانه‌روز یاری‌گر جبهه‌ها و رزمندگان بود. بانویی خودساخته که دوره رزیدنت جراحی را در خدمت مجروحین جبهه‌ها بود و بعد از کسب درجه تخصص در رشته جراحی، خستگی را خسته کرد و فرشته نجات رزمندگان شد.

وی با تاکید بر اینکه زندگی پرفراز و نشیب این بانوی فرهیخته به همت انتشارات کتاب جمکران در قالب زندگینامه منتشر خواهد شد، ابراز داشت: در راستای تالیف، مصاحبه‌های متعدد با خانواده، دوستان و اساتید شهیده «پروین ناصحی» صورت گرفت. از این رو برای انجام آنها عازم شهرهای مختلف شدم تا از نزدیک با شخصیت این بانوی جهادی آشنا شوم.

جوادی در پایان خاطرنشان کرد: این اثر مراحل پایانی نگارش خود را طی کرده و در آینده‌ای نه چندان دور روانه بازار چاپ می‌شود.

بانو شهیده پروین ناصحی در سن ۳۳ سالگی و حین بارداری به فیض شهادت نائل آمد. مزار این بانو در حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها است.

اخبار مرتبط

رشد ۵۲ درصدی عناوین کتاب در بهار

باغ کتاب پنج‌ساله شد

کتاب «رفتار با دشمنان بر اساس آموزه های قرآن و اهل بیت(ع)» منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha