انجام تست سریع کرونا در بازگشت از کربلا

انجام تست سریع کرونا در بازگشت از کربلا

به گزارش سراج24، امیر کرمی امروز، در خصوص نحوه پایش مرزهای زمینی استان در موج بازگشت زوار، اظهار داشت: براساس دستورات ابلاغی تردد زمینی برای زوار اربعین ممنوع بود و فقط از طریق هوایی باید انجام می‌شد که در ادامه بازگشت آن‌ها از طریق مرزهای زمینی مجاز اعلام شد.

وی ادامه داد: الان پیش‌بینی شده مواردی در بازگشت از مرزهای زمینی استان داشته باشیم که تاکنون در دو مرز خسروی و پرویزخان علی‌رغم استقرار تیم‌های بهداشت محیط و مبارزه با بیماری‌ها و همچنین فوریت‌های سلامت محیط هنوز مورد خاصی گزارش نشده است.

مدیر سلامت محیط استان کرمانشاه گفت: پنج تیم دو نفره متشکل از کارشناسان بهداشت محیط و بیماری‌ها نیز در راستای کمک‌رسانی به مرز مهران اعزام شده چون عمده بازگشت‌ها از طریق این مرز انجام می‌شود احتمال اینکه تعداد زیادی از استان کرمانشاه عبور کنند، وجود دارد.

وی گفت: در شهرستان‌های در مسیر حرکت بازگشت زوار از جمله اسلام‌آبادغرب، کرمانشاه، صحنه، هرسین و کنگاور تدابیر لازم برای آماده‌باش تیم‌ها صورت گرفته است.

کرمی گفت: تمام مواردی که از نقطه صفر مرزی وارد می‌شوند علامت‌سنجی شده، تست سریع از آن‌ها گرفته می‌شود و موارد مشکوک دارای علامت با تست مثبت باید قرنطینه شوند که متأسفانه در مواردی زائران از این امر امتناع کرده که با ثبت کدملی و مشخصات این افراد با دانشگاه مقصد در راستای اقدامات حمایتی و قرنطینه در شهر محل سکونت هماهنگی لازم به عمل می‌آئید.

اخبار مرتبط

کشف انبار احتکار کالاهای اساسی در دشتستان

ویدیو/اشک های جاماندگان اربعین حسینی در مرز ایلام

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

0 نظر

ارسال نظر

capcha