حجت الاسلام شهاب در گفتگو با سراج24 مطرح کرد؛

بالاترین دانشگاه تربیتی مکتب امام حسین است/یک پزشک انگلیسی در اربعین مسلمان شد

بالاترین دانشگاه تربیتی مکتب امام حسین است/یک پزشک انگلیسی در اربعین مسلمان شد

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام سید عبدالحمید شهاب در گفتگو با سراج24 پیرامون احیای فضای اربعین حسینی با وجود بیماری کرونا در کشور گفت: با تشکیل هیئات مذهبی به سبک و سیاق قدیم همانند سالهای گذشته، مواکب را در شهرها احیا کنیم و روضه خوانی ها پیش از پیش برپا شود.

وی افزود: دسته جات در فضای باز حضور پیدا کنند، چارپایه خوانی که یادآور کلام مرحوم ناظم است بر پا شود، سازمان ها متولی هیئات را تشویق نمایند و مردم در بقاع متربکه پناه ببرند و تضرع کنند بلکه خداوند نظری به ما کند.

سخنران آیینی کشور با اشاره به اینکه موضوع تعظیم شعائر حسینی مربوط به زمان و مکان نیست و هیچ مرجعی بالاتر از سید الشهدا و ائمه اطهار برای ما آموزگار شعائر حسینی نخواهد بود اظهار کرد: بالاترین دانشگاه تربیتی، مکتب امام حسین (علیه اسلام) است، هربلوغ فکری و فردی را که بخواهیم در مکتب اهل بیت (علیه السلام) به دست می آید و بهترین آن روضه است. در مجلس امام حسین به خود آمده برمی گردیم و روضه یک مربی دارد و آن هم خود ابا عبدالله است.

وی در ادامه، زیارت امام حسین را مهم ترین عامل پیوند عمیق بین دو ملت ایران و عراق دانست و گفت: پیوند دو کشور با زیارت امام حسین (ع) محقق می شود و در سال اولی که صدام به درک واصل شد بدون هیچ تبلیغی 8 میلیون زائر به زیارت سید الشهدا رفت و آژانس های خبری دشمن یک به یک به صدا درآمدند و گفتند تعامل شیعی شکل گرفت. فراموش نکنیم که همواره در بستر تاریخ وقتی کربلا مملو از جمعیت شیعیان امیرالمومنین علی (ع) بوده  تعامل فکری صورت گرفته است و این امر بستری برای وفاق بین ملت هاست.

حجت الاسلام سید عبدالحمید شهاب  در پایان با اشاره به خاطره از یک پزشک زن انگلیسی که با عنایت حضرت زهرا(سلام الله علیها) و حضرت اباعبدالله الحسین (علیه اسلام) به دین اسلام روی آورد و با حجاب کامل در کربلا حاضر شد گفت: قریب به 5 سال پیش که در ایام اربعین به کربلا مشرف شدم پزشکان مختلفی از سراسر جهان جهت خدمت رسانی حضور داشتند، در بین آنان یک خانمی به واسطه حجاب کاملش توجه مرا جلب کرد و به همین بهانه با وی گفتگو کردم. با کمک مترجم از او پرسیدم: شما مگر مسلمان هستید که پوشش شما این چنین است؟ او در پاسخ گفت: به تازگی مسلمان شده ام. دو سال قبل که به جهت انجام ماموریت به عراق فرستاده شدیم، هنگامی که این شور و شعف را مشاهده کردم با خود گفتم این چه قدیسی است که در اینجا آرامیده و این سیل جمعیت به سوی او می رود. پس از این ماجرا و  در زمانی دیگر، در پایان ماموریتم که دو روز به اربعین مانده بود از مسئولم تقاضا کردم تا با مرخصی ام موافقت کند تا مجددا به کربلا بروم. همانند مسلمانان چادر بر سر مشرف شدم اما همچنان تقیدی به پوشش نداشتم اما زمانی که عظمت حسین بن علی (علیه السلام) را دیدم با خود گفتم صد مسیح قدرت چنین جذبی را ندارد و شب هنگام و در عالم رویا، خدمت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) رسیدم و ایشان پارچه ای مانند چادر برایم آوردند و فرمودند تو انتخاب شده ی حسین بن علی (علیه السلام) هستی. این اتفاق منجر شد که من مسلمان شوم و پس از آن  هر ساله در اینجا حاضر می شوم و معتقدم که آزادشده ی دست حسین بن علی (علیه السلام) هستم.

اخبار مرتبط

اعلام نتایج ماراتن داستان تعاملی اربعین

چهارمین رویداد هنری اربعین برگزار شد/ تقدیر از برگزیدگان دوره به صورت نمادین

زمان مراسم اربعین علامه حسن زاده آملی اعلام شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha