در گفتگو سراج24 با حجت الاسلام حسینی مطرح شد؛

اباعبدالله الحسین شخصیت فرا ملی و فرا مذهبی است/ یک پیشنهاد به هیئات در ایام اربعین

اباعبدالله الحسین شخصیت فرا ملی و فرا مذهبی است/ یک پیشنهاد به هیئات در ایام اربعین

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام سید علیرضا حسینی از سخنرانان مطرح کشور در گفتگوی اختصاصی با سراج24 با اشاره به آیه 8 «سوره مبارک صف» پیرامون حاکمیت اراده ی الهی در برابر هر نوع خواسته و مخالفتی اظهار کرد: همه انسان ها در برابر اراده ی الهی ناتوان هستند و خداوند متعال اراده کرده که نور اباعبدالله الحسین (علیه السلام) را به نهایت کمال برساند که هم اکنون این نور در کل عالم فراگیر شده است.

وی در ادامه در باب موضوع اربعین گفت: در روایات مختلف اشاراتی به اهمیت زیارت اربعین داریم و ما در نکوداشت این‌ حماسه بزرگ می توانیم در کوچه و محلات،شرایط را با حضور هیئات و گروه های مختلف با ایجاد موکب ها و پخش نغمات مرتبط، به همان شکل و‌ شمایل پیاده روی اربعین در کربلا ایجاد و شبیه سازی کنیم که البته این اتفاق در برخی از شهرهای ایران اجرا می شود‌ و مردم به صورت خودجوش  فضا را اربعینی کرده اند.
 
حجت الاسلام حسینی تصریح‌کرد: به هیئات و خانه ها پیشنهاد می‌کنم که در ایام اربعین پخت و پزهایی داشته باشند و با عنوان «هر خانه یک موکب» با زدن پرچم هایی بر سر درب خانه ها و دادن اطعام به زوارحسینی پذیرایی هرچند مختصر به عمل بیاورند.

وی افزود: از تمامیت ظرفیت رسانه، از تلفن همراه شخصی گرفته تا رسانه های مختلف خبری و‌ مکتوب و همچنین صدا و سیما جهت پوشش حضور بزرگان ادیان مختلف در ایام اربعین استفاده کنیم و این کنش بزرگ را باید به عالم نشان داد.

حجت الاسلام‌ حسینی گفت: فراملی بودن شخصیت امام حسین (علیه السلام)  به این معنی است که در ایام اربعین از اکثر کشورهای دنیا به کربلا می آیندو فرا مذهبی بودن ایشان به این معنی است که از اکثر ادیان و مذاهب در اربعین به زیارت سیدالشهداء مشرف میشوند و این از معجزات اباعبدالله الحسین (علیه السلام) است.

این سخنران آیینی در پایان با تاکید بر ایجاد پیوند عمیق بین دوملت ایران و عراق با محوریت جهاد و اربعین بیان کرد: اربعین را یک فرصت بدانیم و از نقاط مشترک بین دو ملت مانند استفاده از شعارهای حسینی «حب الحسین یجمعنا»،  استفاده از تصاویر حاج قاسم‌ سلیمانی و‌ ابو مهدی المهندس به عنوان نماد جهاد، پخش نوحه هایی که به طریقی به ایجاد ارتباط کمک می کنند و یا دعوت از زوار عراقی برای حضور در موکب ها را می توان در جهت بهود روابط استفاده کرد.

اخبار مرتبط

ویدئو/ ورود آخرین زائران اربعین از مهران

ویدیو/ موکب جاماندگان پیاده روی اربعین در گلستان

بالاترین دانشگاه تربیتی مکتب امام حسین است/یک پزشک انگلیسی در اربعین مسلمان شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha