آذری در نشست ملی مطالبه گران خصوصی سازی مطرح‌کرد:

واگذاری برای استمرار در تولید است نه برای توقف/مردم در حوزه خصوصی سازی با سازمان بازرسی همکاری دارند

واگذاری برای استمرار در تولید است نه برای توقف/مردم در حوزه خصوصی سازی با سازمان بازرسی همکاری دارند

به گزارش سراج24؛ آذری درباره نقش سازمان بازرسی کل کشور در حوزه مشکلات خصوصی سازی گفت: سازمان بازرسی کشور سامانه‌‌ای برای گزارشات مردمی تشکیل داده است و در کنار گزارشات مردمی با بررسی‌های صورت گرفته سعی بر این است که قبل از به وجود امدن مشکلی در حوزه خصوصی سازی، هشدار داده شود و در صورت ادامه گزارش به مراجع قضایی داده خواهد شد.

 

وی ادامه داد: ما در سازمان بازرسی کل کشور، برای پیگیری و نظارت و بازرسی واگذاری‌ها یک گروه ویژه بازرسی تشکیل داده‌ایم.

 

بازرسی کل امور اقتصادی و دارایی سازمان بازرسی کل کشور من‌باب بازرسی واگذاری نهادهای غیردولتی و خُصولتیِ اظهار داشت: واگذاری بانک‌ها و نهادهای غیردولتی توسط سازمان بازرسی بررسی می‌شود و به مراجع قضایی داده خواهد شد مگر اینکه واگذاری توسط یک بانک خصوصی کامل صورت بگیرد.

 

دکتر آذری ضمن تاکید بر تاثیر گزارشات کارگران و مردم در حوزه خصوصی سازی ابراز داشت: هرکسی در هرجایی گزارشی من‌باب خصوصی سازی برای ما ارسال کند قطعا بررسی خواهیم کرد خصوصا کارگران که در اغلب واگذاری‌ها در جریان کار هستند و به ما گزارشات می‌دهند.

 

دکتر آذری، بازرسی کل امور اقتصادی و دارایی سازمان بازرسی کل کشور، در پایان خاطرنشان کرد: ما کوچک‌ترین موضوعی را بررسی می‌کنیم و این اتهام به ما هست که سازمان بازرسی قفل دستگاه‌های اجرا است.

اخبار مرتبط

در حوزه خصوصی سازی مماشات نکنید/منفعلانه ترین روش خصوصی سازی در ایران اجرا شد

ضرورت مشارکت هر چه بیشتر بخش خصوصی در صحنه اقتصادی کشور

مجلس تاکید دارد تا سهام شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی واگذار شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha