عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

اربعین نماد اقتدار و قدرت شیعیان است/افزایش همبستگی میان ایران و عراق در اربعین

اربعین نماد اقتدار و قدرت شیعیان است/افزایش همبستگی میان ایران و عراق در اربعین

به گزارش سراج24؛ رحمت الله فیروزی پوربادی نماینده مردم نطنز، بادرود، قمصر و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سراج24 پیرامون مراسم پیاده روی اربعین گفت: ما به قوانینی که نظام جمهوری اسلامی برای حضور در پیاده‌روی اربعین وضع می‌کند عمل می‌کنیم و هر تلاشی که برای اربعین انجام بدهند حتماً مورد حمایت مجلس هم خواهد بود.

*اربعین نماد دیپلماسی عمومی و عاملی برای تقویت روابط میان ایران و عراق است

فیروزی اربعین را نماد اقتدار شیعیان در جهان دانست و گفت: این مراسم با شکوه به عنوان یکی از مصادیق دیپلماسی عمومی و افزایش روابط میان ایران و عراق، است که باید از این فرصت خدادادی به خوبی استفاده کنیم.

*زیارت اربعین باید با رعایت پروتکل‌ها باشد تا مشکلی برای زائران بوجود نیاید

وی ادامه داد: البته اینها به این شرط است که موقعیت مهیا باشد هم به لحاظ ویزا و هم حمل و نقل مشکلی نباشد و در واقع تا جایی که می‌شود، البته با رعایت پروتکل‌ها، یعنی نباید زیارت باعث شود که مشکلاتی برای زائرین به وجود بیاید.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امیدواریم که بستری فراهم شود که علاقه‌مندان و کسانی که بخواهند در پیاده‌روی اربعین حضور داشته باشند این موضوع برای آنها مهیا باشد و البته دستورالعمل‌ها هم رعایت شود و امکاناتی که مورد نیاز است هم تأمین ‌شود.

*در شرایط کرونا نباید مشوق مردم باشیم

این نماینده مجلس بیان کرد: در حال حاضر که بحث کرونا مطرح است ما نباید مشوق‌ حضور مردم باشیم تا جان انسان‌ها در معرض خطر قرار نگیرد.

*اربعین نماد اقتدار و به نوعی مانور قدرت شیعیان است

وی تأکید کرد: مراسم پیاده‌روی اربعین به عنوان نماد اقتدار و به نوعی مانور قدرت کشورهای اسلامی و به خصوص شیعیان مطرح بوده و هست و جمهوری اسلامی ایران هم در این مدت همواره در راستای تقویت این مهم گام برداشته است.

فیروزی پوربادی در پایان خاطرنشان کرد: حتما این مراسم در سال‌های اخیر نقش موثری در افزایش روابط میان ملت‌های ایران و عراق و البته همبستگی بیشتر میان آنها شده است.

اخبار مرتبط

تنقیح قوانین ضروری است/ نباید گرفتار حاشیه‌ها شویم

طرح صیانت برگشت خورد

اصلاح‌طلبان برای فرار از پاسخگویی، دولت را تخریب می‌کنند/انتصابات فامیلی در دولت مردمی وجود ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha