عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

اربعین نماد اقتدار و قدرت شیعیان است/افزایش همبستگی میان ایران و عراق در اربعین

اربعین نماد اقتدار و قدرت شیعیان است/افزایش همبستگی میان ایران و عراق در اربعین

به گزارش سراج24؛ رحمت الله فیروزی پوربادی نماینده مردم نطنز، بادرود، قمصر و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سراج24 پیرامون مراسم پیاده روی اربعین گفت: ما به قوانینی که نظام جمهوری اسلامی برای حضور در پیاده‌روی اربعین وضع می‌کند عمل می‌کنیم و هر تلاشی که برای اربعین انجام بدهند حتماً مورد حمایت مجلس هم خواهد بود.

*اربعین نماد دیپلماسی عمومی و عاملی برای تقویت روابط میان ایران و عراق است

فیروزی اربعین را نماد اقتدار شیعیان در جهان دانست و گفت: این مراسم با شکوه به عنوان یکی از مصادیق دیپلماسی عمومی و افزایش روابط میان ایران و عراق، است که باید از این فرصت خدادادی به خوبی استفاده کنیم.

*زیارت اربعین باید با رعایت پروتکل‌ها باشد تا مشکلی برای زائران بوجود نیاید

وی ادامه داد: البته اینها به این شرط است که موقعیت مهیا باشد هم به لحاظ ویزا و هم حمل و نقل مشکلی نباشد و در واقع تا جایی که می‌شود، البته با رعایت پروتکل‌ها، یعنی نباید زیارت باعث شود که مشکلاتی برای زائرین به وجود بیاید.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امیدواریم که بستری فراهم شود که علاقه‌مندان و کسانی که بخواهند در پیاده‌روی اربعین حضور داشته باشند این موضوع برای آنها مهیا باشد و البته دستورالعمل‌ها هم رعایت شود و امکاناتی که مورد نیاز است هم تأمین ‌شود.

*در شرایط کرونا نباید مشوق مردم باشیم

این نماینده مجلس بیان کرد: در حال حاضر که بحث کرونا مطرح است ما نباید مشوق‌ حضور مردم باشیم تا جان انسان‌ها در معرض خطر قرار نگیرد.

*اربعین نماد اقتدار و به نوعی مانور قدرت شیعیان است

وی تأکید کرد: مراسم پیاده‌روی اربعین به عنوان نماد اقتدار و به نوعی مانور قدرت کشورهای اسلامی و به خصوص شیعیان مطرح بوده و هست و جمهوری اسلامی ایران هم در این مدت همواره در راستای تقویت این مهم گام برداشته است.

فیروزی پوربادی در پایان خاطرنشان کرد: حتما این مراسم در سال‌های اخیر نقش موثری در افزایش روابط میان ملت‌های ایران و عراق و البته همبستگی بیشتر میان آنها شده است.

اخبار مرتبط

سی‌ودومین گزارش تفریغ بودجه، ۲۰ مهر توسط بذرپاش در مجلس قرائت می‌شود

امام رضا(ع) در مسیر روشنگری در قله رعایت اصول اخلاقی قرار داشت

هشدار نمایندگان مجلس به دولت جمهوری آذربایجان

0 نظر

ارسال نظر

capcha