مراسم رونمایی از بازی «مختار؛ فصل قیام»

سردار سلیمانی: از جوانان خلاق در حوزه تولیدات فضای مجازی حمایت می کنیم + عکس

سردار سلیمانی: از جوانان خلاق در حوزه تولیدات فضای مجازی حمایت می کنیم + عکس

به گزارش سراج24؛ صبح امروز مراسم رونمایی از بازی «مختار؛ فصل قیام» با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، مهدی جعفری جوزانی مدیرعامل موسسه منادیان و تهیه کننده بازی مختار و جمعی از مسئولان در سازمان بسیج برگزار شد.

*برنامه ویژه بسیج در حوزه تولیدات فضای مجازی

مسلم معین، رئیس سازمان فضای مجازی بسیج در مراسم رونمایی بازی «مختار؛ فصل قیام» اظهار داشت: بازی فاخر رایانه ای مختار از سه گانه سفیر عشق امروز رونمایی خواهد شد.
وی افزود: شاید طی یکی دو سال گذشته از نقش آفرینی های مؤثر بسیج در میادین مختلف هم در حوزه شعائر اسلامی هم خدمات اجتماعی به ویژه در کرونا زیاد شنیدید و لمس کردید، ریشه این بروز و ظهورهای بیش از پیش نگاه راهبردی و نشأت گرفته از شناخت خاصیت و ماهیت بسیج از سوی سردار سلیمانی است،
همچون اینکه بسیج بزرگترین مجموعه مردم نهاد دنیاست و با استفاده از ظرفیت های مردمی کارهایی شبیه به افسانه را در مدت زمان محدودی انجام می دهد.
معین تصریح کرد: در حوزه فضای مجازی هم به تبعیت از همین راهبرد تمام تمرکز بسیج استفاده از ظرفیت های مردمی بوده است.
رئیس سازمان فضای مجازی بسیج گفت: امروز بیش از ۳۲ میلیون نفر در حوزه بازی ها مشغول هستند، به همین جهت برنامه ریزی ویژه ای اتفاق افتاده تا طی مدت کوتاهی سهم قابل قبولی در حوزه تولیدات فضای مجازی به خصوص بازی های رایانه ای داشته باشیم.

*امام حسین (ع) در مسیر ساخت این بازی همراه ما بود

عماد رحمانی کارگردان بازی «مختار؛ فصل قیام» هم در این مراسم گفت: بعد از طرح ایده سفیر عشق و تلاش برای تولید یک سه گانه، تمام تمرکز ما روی پروژه ها قرار گرفت.
وی افزود: تلاش ها در راستای بهبود مسائل فنی صورت گرفت، ضمن اینکه تلاش کردیم تا در حوزه محتوایی با اضافه کردن لوکیشن مکه ماجرا را بهتر پیش ببریم.
رحمانی با ذکر خاطره ای گفت: زمانی که اولین بار ایده را مطرح کردم آقای جعفری به عنوان تهیه کننده اعلام کردند من حتی اگر لازم باشد ماشینم را می فروشم تا پای این کار بایستم، همگی معتقد بودیم امام حسین (ع) در این مسیر همراه ما خواهد بود و خدا را شاکریم که این اتفاق افتاد.
وی تاکید کرد: به زودی عرضه بین المللی بازی مختار هم آغاز خواهد شد.

در ادامه این مراسم، سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: ملت بزرگ ایران دارای سرگذشت افتخار آمیزی است که مهمترین جلوه این سرگذشت، عمق فرهنگ و هنر تعالی بخش این ملت افتخارآفرین است.
وی افزود: تلاش بیگانگان به ویژه نظام سلطه بر این است که این جلوه های بزرگ ملت را کوچک بشمارند یا در نزد بخشی از مردم که ممکن است از این ظرفیت ها آگاهی کمتری داشته باشند سخیف جلوه دهند اما حقیقتاً ما در تمام حوادث کشور به ویژه تاریخ تشیع هزاران موضوع داریم که می تواند مورد استفاده هنرمندان قرار گیرد.
ما باید بر گنجینه تمام نشدنی تاریخ تشیع و تاریخ ایران اسلامی تاکید و تمرکز کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: حتماً یکی از رسالت های بسیج این است که مسیر پیش رو را به خوبی بشناسد و برای استفاده جوانان خلاق تمام پشتیانی های خود را به میدان بیاورد، ما هنوز ظرفیت هایی داریم که نتوانسته ایم از آن ها به خوبی استفاده کنیم.
وی گفت: من در همین جا از تمام بسیجیان که دستی در کار دارند می‌خواهم که وارد کار شوند و نگران پشتبانی ها نباشند، امروز فناوری ارتباطات و پیشرفت در عرصه ارتباطات ظرفیت های زیادی را در اختیار ما قرار داده  است.
وی با بیان اینکه در  هفته بسیج از بازی سردار سلیمانی رونمایی خواهد شد، گفت: ما نباید به تعداد محدودی از آثار فاخر اکتفا کنیم بلکه باید با همین نگاه تعداد تولیدات را افزایش دهیم، یکی از نیازهای جوانان و نوجوانان پر کردن اوقات فراغت است، ما در بعد نشاط و تفریحات سالم محورهای متعددی داریم که یکی از آنها بازی رایانه ای همچون مختار است.

سردار سلیمانی در ادامه تأکید کرد: روحیه جهادی و جهش در پیشرفت باید ملاک عمل جوانان نوآور و خلاق قرار گیرد و ما هم هدایت و حمایت می کنیم و از ظرفیت های خود به هر میزان که لازم باشد در اختیار این جوانان قرار می دهیم.
وی گفت: بنگاه های دروغ پراکنی مثل بی بی سی در سال صدها میلیون دلار هزینه می کنند تا اکاذیب را در رسانه هایشان منعکس کنند، کمک به جوانان برای ساخت تولیدات فاخر یکی از مسیرها برای پاسخگویی به القائات دروغ دشمن علیه ایران است.
وی خاطرشنان کرد: ما پاسدار ارزش های والای ملت ایران هستیم و همه مقدورات بسیج در خدمت مجموعه های جوان و نوآور کشور قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

علم و فناوری مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی

آموزش و پرورش در ۲۰ سال گذشته بی‌ثبات‌ترین وزرا را داشته است

کلیات سند صیانت از کودکان در فضای مجازی تایید شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha