ده‌ها زخمی در حمله نظامیان صهیونیست به راهپیمایی‌های حمایت از اسرای فلسطینی

 ده‌ها زخمی در حمله نظامیان صهیونیست به راهپیمایی‌های حمایت از اسرای فلسطینی

به گزارش سراج24، مناطق مختلف سرزمین‌های فلسطینی شامگاه چهارشنبه صحنه راهپیمایی گسترده در حمایت از اسرای فلسطینی بود که از دیروز در معرض تشدید حملات و سرکوبگری‌ها توسط اداره زندان‌های رژیم اشغالگر قرار دارند.

به نوشته خبرگزاری فلسطینی وفا، جنبش آزادی بخش ملی فلسطین(فتح) عصر چهارشنبه برای اعلام همبستگی با اسرای فلسطینی فراخوان داده و از مردم فلسطین خواسته بود شامگاه چهارشنبه را در همه شهرها، روستاها و اردوگاه‌های آوارگان به خیابان‌ها آمده و تاکید کنند که اسرای فلسطینی را در رویارویی با رژیم اشغالگر تنها نمی‌گذارند.

در قدس اشغالی نظامیان صهیونویست به تجمع فلسطینی‌ها در منطقه باب العامود حمله کرده و به سمت آنها گاز اشک آور، بمب‌های صوتی و گلوله‌های پلاستیکی شلیک کردند که با مصدوم شدن شماری از آنها همراه شد.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی از جهانیان خواستند برای توقف حملات اسرائیل علیه اسرا وارد عمل شوند.

در محله‌های سلوان و العیسویه قدس نیز نظامیان اشغالگر با تظاهرات‌کنندگان فلسطینی درگیر شدند.

در جنوب نابلس و نزدیکی پست ایست و بازرسی «حواره» و همچنین در شهرک «بیتا» نیز نظامیان صهیونیست به تجمع‌کنندگان فلسطینی حمله کردند و به سمت آنها گاز اشک آور، بمب‌های صوتی و گلوله‌های پلاستیکی شلیک کردند که در نتیجه آن بیش از یکصد نفر مجروح شدند.
شهر رام الله نیز امشب شاهد برپایی تظاهرات در محکومیت حمله به اسرای فلسطینی در زندان‌های صهیونیست‌ها بود.

«ماجد الفتیانی» دبیر شورای انقلابی جنبش فتح در این راهپیمایی گفت: سرکوبگری اسرائیل در زندان‌های عوفر، النقب، ریمون و مجدو باید متوقف شود و دنیا باید جلوی حملات اسرائیل علیه ملت ما را بگیرد.

در نزدیکی ورودی شمالی شهر «البیره» نیز نظامیان صهیونیست به راهپیمایی مسالمت آمیز فلسطینیان در حمایت از اسرایشان در زندان‌های اسرائیل حمله کردند.

شهرهای طولکرم، بیت لحم و اردوگاه جنین نیز شاهد برپایی راهپیمایی در حمایت از اسرای فلسطینی بود.

ده‌ها شهروند فلسطینی در حمله نظامیان صهیونیست به عرابه در جنوب جنین بر اثر استنشاق گاز اشک آور آسیب دیدند و و خواهر زاده محمد قاسم العارضه یکی از شش اسیر فلسطینی عملیات جلبوع نیز در این حملات بازداشت شد.

به دنبال عملیات بامداد دوشنبه شش اسیر فلسطینی در فرار از زندان جلبوع در سرزمین‌های اشغالی، رژیم صهیونیستی که در یافتن این اسرا تاکنون ناکام بوده است، با حمله به اسرای فلسطینی در زندان‌ها و انتقال آنها به زندان‌های دیگر یا به سلول‌های انفرادی سعی در عقده گشایی دارد.

اسرای جنبش جهاد اسلامی فلسطین هشدار داده بودند که چنانچه مقامات زندان‌ها، آن‌ها را به مکان دیگری منتقل کنند، سلول‌ها را به آتش خواهند کشید.

در همین راستا منابع فلسطینی، عصر روز چهارشنبه گزارش دادند که اسرای فلسطینی بند چهار  و پنجم زندان «رامون» را به آتش کشیده‌اند.

این اقدام اسرای فلسطینی درست پس از آتش‌سوزی در بند ششم زندان نقب صورت گرفت.

سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) در بیانیه‌ای اعلام کرد که خود را برای ناآرامی در دیگر زندان‌ها آماده می‌کند و امکان بالایی وجود دارد که تحرکاتی مشابه در دیگر زندان‌های فلسطین اشغالی رخ دهد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha