توزیع ۴۰ هزار دُز واکسن در کهگیلویه و بویراحم

توزیع ۴۰ هزار دُز واکسن در کهگیلویه و بویراحم

به گزارش سراج24،  محمدمهدی بانشی در مراسم تجلیل از بهورزان با اشاره به ۲۰ هزار خانه بهداشت در سطح کشور گفت: ۳۵۰ خانه بهداشت در استان به مردم خدمت ارائه می‌دهند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اگر سیستم بهداشت نبود از کووید ۱۹ شکست می‌خوردیم، افزود: سیستم بهداشت استان در سال ۹۸، ۸.۵ میلیون و سال گذشته هم ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار خدمت ارائه کرده است.

وی با تاکید بر اینکه مسائل سیاسی نباید وارد کار سیستم بهداشتی شود چرا که منجر به اختلال در ارائه خدمت به مردم می‌شود،  گفت: خدمات بهداشتی در کشور به دلیل شیوع پاندمی کووید ۱۹ کاهش یافت اما در استان کهگیلویه و بویراحمد شاهد رشد خدمات بودیم.

رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد با تبریک مجدد روز بهورز گفت: میانگین خدمات ارائه شده بهورزان در کشور ۵ هزار و ۱۶۱ مورد بوده اما این آمار در استان ۵ هزار و ‌۷۴۴ مورد است. بهورزان در این استان ۶۰۰ خدمت بیشتر از میانگین کشوری ارائه کرده‌اند.

بانشی با اشاره به اینکه برخی بهورزان ۴۵ هزار خدمت ارائه کرده‌اند و بهورزان ما در میان ۲۰ بهورز برتر کشور هستند، عنوان کرد: خدمات ارائه شده سال جاری ۲ میلیون خدمت بوده که توسط ۵۸۰ بهورز  به ۳۱۵ هزار و ۴۰۰ مراجعه کننده ارائه شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان گفت: طبق آخرین آمار تا تاریخ سیزدهم شهریور سال جاری ۳۱۰ هزار دُز واکسن وارد استان شده است.امروز هم ۴۰ هزار دُز واکسن توزیع شد و تا آخر هفته بیش از ۳۰ هزار دُز واکسن جدید وارد استان می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: قبلا نگرانی ما در تامین واکسن بود اما خوشبختانه رفع شد و هر هفته بیش از ۵۰ هزار  دُز واکسن وارد استان می‌شود قبلا دغدغه داشتیم که به چه کسی واکسن بزنیم اما الان دغدغه داریم که چه تعداد  واکسن بزنیم.

وی ادامه داد: واکسیناسیون عشایر بالای ۱۸ سال، روستاها بالای ۳۰ سال، شهرهای کوچک بالای ۴۰ سال، شهرهای بزرگ بالای ۴۵ سال است حتی اعلام کردیم واکسیناسیون در شهرستان گچساران برای افراد بالای ۴۰ سال و خانواده پرسنل انجام شود.

این مسئول با اشاره به اینکه در شهریور و مهر واکسیناسیون افراد بالای ۳۰ سال انجام می‌شود، گفت: سرعت واکسیناسیون در استان ۳ برابر میانگین کشوری است. آمار واکسیناسیون روزانه در استان از ۱۳ هزار نفر بیشتر خواهد شد.

بانشی با بیان اینکه هنوز به جمعیت زیادی از مردم واکسن تزریق نشده، گفت: به ۴۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال واکسن تزریق شده و ۶۰ درصد مانده است، واکسن دُز دوم افراد مانده و احتمالا نیاز به تزریق دُز سوم و چهارم هم باشد که با توجه به تامین واکسن مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: میانگین سنی فوتی‌های کرونا از ۷۲ سال فروردین به ۵۶ سال رسیده که نشان می‌دهد تزریق واکسن برای سالمندان تا چه اندازه مهم بوده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه میانگین سنی فوت شدگان که واکسن دریافت کرده‌اند ۸۳ سال بوده، خاطرنشان کرد: هر واکسنی که وارد کشور شده مورد تایید است و مشکلی برای تزریق وجود ندارد ضمن اینکه توصیه می‌کنم مردم به خرافات توجهی نداشته باشند.

اخبار مرتبط

برگزاری دوره های آموزشی ویژه هیئت‌های مذهبی جهت تبلیغ در فضای مجازی و رسانه

درمانگاه شهر دورود جوابگوی نیاز‌های درمانی مردم نیست

دشمن به جنگ نرم و تقابل فرهنگی روی آورده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha