نرم افزار کتابخانه جامع دروس حوزوی ۲ عرضه شد

 نرم افزار کتابخانه جامع دروس حوزوی ۲ عرضه شد

به گزارش سراج24، سید مصطفی حسینی در نشست خبری که در مرکز تحقیقات کامپیوتری نور برگزار شد، با اشاره به اینکه «نرم افزار کتابخانه جامع دروس حوزوی ۲» بروز رسانی شده نرم افزار قبلی است که با همین نام در دسترس علاقمندان قرار گرفته بود، اظهار کرد: نرم افزار کتابخانه دروس حوزی ۱ در سال ۱۳۹۳ تدوین و به تولید رسید که مورد استقبال بسیاری از طلاب و اساتید حوزوی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه «نرم افزار کتابخانه جامع دروس حوزوی ۲» تکمیل شده نرم افزار دروس حوزوی ۱ است، تصریح کرد: این نرم افزار اکنون با افزایش و غنی سازی منابع پس از هفت سال نسخه دوم آن عرضه می شود.
مدیرپایگاه ویکی نور با اشاره به اینکه تلاش شده در این کتابخانه منابع مهمی که طلاب و اساتید به آن بیش از پیش نیاز دارند جمع آوری شود، گفت: منابع نسخه اول محدود بود و در نسخه دوم این منابع افزایش سه برابری داشته است.
وی با تاکید براینکه تهیه و دسترسی به کتب هزینه براست، بیان کرد: در این نرم افزار بسیاری از کتب برای غنی سازی اطلاعات طلاب و اساتید را از خارج از ایران گرد آوری شده است.
حسینی از مهمترین ویژگی های این نرم افزار را توجه به مباحث قرآنی به صورت محوری ذکر کرد و گفت: کتاب های قرآنی در عرصه های قرائت، تجوید، علوم قرآنی و تفسیری نیز علاوه برسایر کتب در این نرم افزار  اضافه شده است که به غنی تر شدن آن کمک می کند.
وی با بیان اینکه کتاب های سطح حوزه در نرم افزار «کتابخانه جامع دروس حوزوی ۲»  آمده است و به رغم اینکه منابع کتاب های دروس خارج حوزه را داشتیم به آن مبحث ورود نکردیم، گفت: در این نرم افزار برای تحقیق و پژوهش کاربران، کتاب های زیادی در علوم مختلف حوزوی بارگذاری شده است،
مدیرپایگاه ویکی نور ادامه داد: طراحی بصری، ارتقاء گرافیک برنامه، ایجاد فضای مناسب برای محیط های پژوهشی، متناسب بودن نرم افزار با انواع صفحات نمایش، امکان تغییر قالب گرافیکی، بهبود سرعت نصب، قرار دادن تصویر کتاب در کنار متن آن، ارتباط کتاب ها با سرویس های منابع، ایجاد فرایند مشابه یابی، افزودن اطلاعات کتاب، افزودن قابلیت بروز رسانی، لینک شدن کتاب ها با شروح و ترجمه، انتقال از لغت به لغت نامه ها و وجود متن کامل قرآن در نرم افزار با قابلیت جست وجو از دیگر ویژگی های این نرم افزار به شمار می رود.

وی در بخش پایانی سخنانش هدف از تهیه این نرم افزار را بی نیازی طلاب از کلاس های درس ندانست و گفت:
 در این نرم افزار به دنبال تامین منابع برای طلاب، اساتید و پژوهشگران هستیم.
حسینی خاطرنشان کرد: مراسم رونمایی از نرم افزار«کتابخانه جامع دروس حوزوی ۲» با سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری در روز چهارشنبه ۱۷ شهریور در مرکز کامپیوتری نور برگزار و بصورت مجازی پخش می شود.

اخبار مرتبط

معرفی نرم‌افزار جامع مفاتیح نفیس

نرم افزار اندرویدی زندگی شهید سیدحکیم منتشر می‌شود

دوره آموزش نرم افزار آفیس در بوشهر

0 نظر

ارسال نظر

capcha