دُز سوم واکسن کرونا را هم باید زد؟

 دُز سوم واکسن کرونا را هم باید زد؟

به گزارش سراج24، سارا شاه‌آبادی، در خصوص تزریق روند واکسیناسیون در استان، اظهار داشت: کسانی که نوبت اول واکسن آسترازنکا را دریافت کرده‌اند برای تزریق دُز دوم مشکل خاصی نداریم و به میزان لازم واکسن در استان موجود است.

وی با اشاره به فعال بودن ۴۲ پایگاه تجمیعی در استان، ادامه داد: امشب هم یک محموله واکسن سینوفارم وارد استان خواهد شد و از فردا صبح این نوع واکسن هم به تعداد کافی در پایگاه‌های تجمیعی استان موجود است و افراد برای تزریق نوبت دوم با در دست داشتن کارت ملی و کارت واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

معاون فنی مرکز بهداشت کرمانشاه در خصوص تزریق نوبت سوم واکسن، ادامه داد: در مورد تزریق دُز سوم واکسن هنوز کمیته فنی وزارت بهداشت چیزی را اعلام نکرده، نوع واکسن برای تزریق نوبت سوم مشخص نشده است، احتمالا دُز سوم برای افرادی است که در کادر بهداشت و درمان فعالیت دارند و بهمن و اسفندماه سال گذشته نوبت اول و دوم واکسن را دریافت کرده‌اند، ولی فعلا دستورات لازم از سوی وزارتخانه در این زمینه به ما اطلاع‌رسانی نشده است.

وی در پایان با اشاره به وضعیت بیماری کووید ۱۹ در استان، گفت: متأسفانه طی شبانه‌روز گذشته ۱۶ نفر از هم‌استانی‌ها را به علت ابتلا به کرونا از دست داه‌ایم، ویروس همچنان در جامعه در حال چرخش است مردم مراقب سلامتی خود باشند و اصول بهداشتی را رعایت کنند.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

اردوهای راهیان نور در استان‌های زرد و آبی ممکن شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha